Režiséry Antonovič s Kotačkou

Uherské Hradiště Sport 30 / 11 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště smetli poslední Uničov a poskočili na strategickou dvanáctou příčku

Hokejisté Uherského Hradiště nabírají druhý dech. Po povinném vítězství nad posledním Uničovem 8:4 se vyhoupli na dvanáctou příčku, která znamená jistotu záchrany. I když je od konce základní části dělí ještě osm kol, jejich vzrůstající forma je příslibem. Vždyť aktuálně už Sakrajdovi boys počtvrté za sebou bodovali.
Uh. Hradiště - Uničov 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)
Hradišťští povzbuzeni triumfem v Prostějově nebrali proti Severomoravanům nic jiného než vítězství, obzvlášť když jejich dres oblékla velezkušená posila Radim Antonovič z polského Zaglebie Sosnowiec.
Jenže skóre překvapivě otevřel Uničov, když gólmana Jedličku překonal Skokan. Rychlý úder však domácí nerozhodil, byli aktivnější, vytvářeli si šance a vyrovnání viselo na vlásku. Pšeja ještě vyprášil jen Vybíralovy betony, ale pak poprvé v zápase zaúřadoval Antonovič. Ve 13. minutě ustál atak obránce, prodral se před bránu a zavěsil. Za „odměnu“ byl sražen k ledu uničovským bekem a kvůli slabému otřesu zbytek první části odseděl na střídačce. Hosté vyčkávali na okénka v hradišťské obraně, kterých bylo až příliš. Druhý gól Uničova byl však z kategorie šťastných, puk nahozený zpoza branky se totiž od bruslí odrazil k volnému Skokanovi, který opět nezaváhal. Radoval se ale pouze 17 sekund. Sakrajdovu ránu gólman neudržel a Andrýsek zametl puk do sítě. Vzápětí hráli domácí přesilovku, při níž dokonale rozebrali obranu soupeře, ale Sladký ze dvou kroků nepřehodil beton dezorientovaného Vybírala… Prostřední dějství nabídlo zpočátku stejný scénář, Uničov v páté minutě potřetí vedl, aby domácí za 20 sekund na tabuli skóre vykouzlili dvě trojky. Parádní ranou zápěstím do šibenice se blýskl Kotačka. Ale pak už se hrálo výhradně podle hradišťských not. Mikeš se ještě do listiny střelců neprosadil, ale ve 31. minutě Antonovič vyhrál bully, Andrýsek nabil Sakrajdovi a domácí poprvé v zápase vedli. A když za necelou minutu zvýšil Antonovič, který si mazácky vychutnal brankáře a poslal puk do prázdné, nebylo vlastně co řešit.
Poslední třetina jen navázala na druhou. Po 131 sekundách zvýšil svou premiérovou brankou v hradišťském dresu na 6:3 Michal Rapant, kterého vybídl ke skórování Kotačka. A urostlý forvard domácích pak za tři minuty sám zavěsil, když zakončil důrazný průnik po pravém křídle. Po jeho zásahu se z brány „pakoval“ Vybíral. Náhradník Koloušek však dlouho čisté konto neudržel, přesně za tři minuty mu zahrál na „housle“ Knebl. Za rozhodnutého stavu už domácí hráli spíš pro oko diváka a jednu z chybiček obrany potrestal gólem Diviš. Hradišťskou radost z posunu na dvanáctou příčku už však nepřekazil. Branky: 13. Antonovič (Andrýsek), 17. Andrýsek (Sakrajda, Červenka), 25. Kotačka (M. Rapant), 31. Sakrajda (Andrýsek, Antonovič), 32. Antonovič, 43. M. Rapant (Kotačka), 46. Kotačka (Heča), 49. Knebl (Heča). Vyloučení 4:9, bez využití, oslabení 1:0, střely na bránu 38:37, 400 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, Šudoma, J. Rapant - Knebl, Mikeš, Piluša - Sakrajda, Andrýsek, Antonovič - Karpísek, Kotačka, M. Rapant - Červenka, Schuster, Kundera.

1. Šumperk    16    3    0    2    114:54    54
2. Havířov    15    1    2    3    96:50    49
3. Orlová    14    0    0    6    78:50    42
4. Prostějov    12    0    2    7    83:53    38
5. Opava    11    2    0    8    73:64    37
6. Přerov    9    2    3    6    87:55    34
7. Hodonín    10    1    1    8    82:73    33