Risk nebyl ziskem

Kunovice Sport 02 / 03 / 2018

I když soupeřkám nasázely 30 branek, nezískaly házenkářky SHK Kunovice na prahu jarních odvet první ligy ani bod. Zraněními a odchody zdecimovaný kádr tak zůstává na dně tabulky.
KUNOVICE - Vršovice 30:35
Kunovjanky opravdu skládají kádr, jak se dá. Do souboje s Vršovicemi nenaskočily dvě klíčové brankářky Tobiášová (operace kolena) s Pauříkovou (zraněný loket), Kutálková (zamířila do Veselí) a nejlepší střelkyně týmu Balážová, která se připravuje na mateřské povinnosti. „V červnu čekají miminko, takže pro ni sezona skončila,“ potvrdil kouč Miroslav Slovák, který však nelenil a přivedl do týmu dvě nové tváře. Křídlo Veroniku Smetkovou, která naskočila do rozjetého vlaku po tříleté přestávce, a hlavně dceru Kateřinu. Její příchod se ukázal jako trefa do černého. Jenže jen nakrátko… „Kačka přišla na přestup z Veselí, ale jen do konce sezony. Její další kroky povedou do Německa,“ vysvětlil otec a trenér v jedné osobě.
Souboj s Vršovicemi se pro domácí hráčky nevyvíjel od začátku dobře, zatímco jejich šance gólem nekončily, Pražanky měly stoprocentní bilanci. Brankářka Žáková neměla v první půli jediný zákrok… „Ve druhém poločase se ale holky zvedly, smazaly šestibrankové manko (24:24) a vypadalo to, že můžou pomýšlet na bodový zisk. Jenže pak čtyřikrát školácky chybovaly, čehož soupeřky beze zbytku využily,“ litoval Slovák. Střeleckou káru týmu táhla jeho dcera, která nastřílela 10 branek. Zdatně jí sekundovala Grabcová. Hru v obraně i v útoku dirigoval tandem Hrabalová, Brablcová. „Závěrečné dvě branky jsme už dostali při hře bez brankářky, kdy jsme hráli vabank. Ale risk nevyšel,“ podotkl kouč. Poločas 11:17.