Řízné florbalové derby skončilo spravedlivou remízou

Hluk Sport 19 / 10 / 2009

Uherskobrodské florbalové derby mělo říz! Týmy Orla a 1.AC svedl los třetího kola Zlínské ligy mužů a opravdu se v Hluku bylo na co dívat. Nabídlo šest gólů, brilantní otočku i červenou kartu.
Orel Uh. Brod - 1.AC Uh. Brod 3:3 (0:0, 0:2, 3:1)
Duel v první třetině připomínal spíše šachovou partii, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybný „tah“, a tak se do ofenzivy příliš nehrnul. Hned na začátku prostředního dějství však favorizovaný AC dvakrát udeřil a zaskočení orli se z rány jen těžko zvedali. Brána pro ně zůstala zakletá i po střele Koníčka, která skončila na tyči. Kletbu však prolomili v poslední části, v níž do černého zamířili třikrát a převážili misky vah na svou stranu. A to i díky vyloučení kapitána AC Josefa Vintra. Když už se pak zdálo, že orli senzační vítězství udrží, favorit při vlastním oslabení vyrovnal. V posledních sekundách ještě mohl zkompletovat hattrick Machalík, ale obrovskou šanci spálil. „Tajně jsem si přál remízu, tak jsem spokojený, byť jsme v závěru měli k vítězství blíž,“ komentoval remízu Ondřej Svoboda, kouč brodských orlů. Branky: Machalík 2, Pustina - Řihák, Šobáň, Bršlica.
Orel Uh. Brod - Nivnice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Když po necelých pěti minutách Broďané vedli 2:0, každý očekával jejich hladké vítězství. Jenže nakonec o něj bojovali až do poslední minuty...
O bleskurychlé vedení se postaral především nahrávající Kadlic, ale nikdo další jej nenapodobil. Na svěřence kouče Svobody totiž postupně sedla únava z derby, čehož Nivnice využila v prostřední části ke vstřelení kontaktního gólu. Broďané se však ještě vzpamatovali a zahájili mohutnou ofenzivu, na jejímž konci byla parádní individuální akce výtečně hrajícího Machalíka. Nivničtí pak v power-play už jen korigovali. „Posílený soupeř podle očekávání kousal, ale vítězství jsme uhájili. Stále je patrná absence zraněného kanonýra Andrýska,“ pravil Svoboda. Branky: Machalík 2, Koníček.
UH. BROD: Pazdera, Ručka - M. Gabriel, Jančařík, P. Gabriel, Novák - Pustina, Koníček, Svoboda, Machalík, Kadlic.

autor: pg, ceh