Rodina dostala přednost

Rodina dostala přednost
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 24 / 12 / 2019

Masér Radek Smolčák patří neodmyslitelně k ligovému Slovácku. Po patnácti letech působení v klubu se však dostal na rozcestí, na kterém se rozhodoval, jestli upřednostní vlastní rodinu, nebo bude dál věnovat veškerý čas té fotbalové. Rozhodování to bylo velmi těžké.
Skutečně jsem za těch patnáct let srostl s hráči, trenéry i funkcionáře natolik, že jsem je cítil jako vlastní rodinu. Strávil jsem s nimi spoustu času, často jsem vyslechl na masérském stole jejich životní příběhy, díky fotbalu jsem projel a poznal vlastně celou Evropu, krásné hotely, blahobyt, zajímavé lidi, velké kluby. Byl jsem součástí emocí, které v takové koncentraci v běžném životě asi nepoznáte. Vítězství, porážky, radost, vztek, smutek, nervozita, uvolnění, ... Toho všeho si velmi vážím a budu za tyto roky nesmírně vděčný. Když jsem ale dal na misky vah vlastní děti, manželku a uvědomil si, že doma chybím pro ně v mnohdy klíčových chvílích, tak to rozhodování nebylo zase tak těžké. Vlastní krev je prostě vlastní krev, potvrdil svůj konec v ligovém klubu uherskobrodský rodák.
Když něco končí, tak vždy něco nového začíná. Zkušenosti, které s ligovým fotbalem a profesionálními sportovci nasbíral, chce využít v dalším profesním životě. U masérské práce zůstanu. Mám svoji klientelu, a tak začnu v klidu domova a uvidíme, co přinese další život. Na fotbal určitě nezanevřu a Slovácku budu samozřejmě fandit nadále a rád se podívám na naše vítězství z klidu tribuny. A pokud bude potřeba nárazová výpomoc, tak rád Slovácku pomůžu. S Petrem Pojezným jsme si na rozchod podali ruce a to je pro mě víc jak nějaká smlouva,“ řekl na úplný závěr dnes už bývalý masér 1.FC Slovácko Radek Smolčák. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace