Rollers se rozjíždějí, favorita srazil Schuster

Uherské Hradiště Sport 22 / 05 / 2019

Inlinehokejisté IHC SCS Roller Uherské Hradiště si zatím vůbec nepočínají jako ustrašený nováček. Nově vzniklý tým, který se do soutěže přihlásil po zániku hradišťského Reflexu, po čtyřech zápasech drží třetí pozici, když skalpoval i doposud vedoucí Night Birds Přerov B, jednoho z favoritů soutěže.
„Vytvořili jsme úplně nový tým, který je tvořený převážně hradišťskými odchovanci. Jeho cílem je větší rozvoj a propagace inlajnu v Uherském Hradišti, chceme vzbudit zájem dětí a mládeže,“ prozradil Leoš Pavlůsek, prezident klubu, který po České republice pořádá hokejové Capri-Sun Cupy pro děti a mládež. „I Karel Rachůnek vždycky říkal, že pro hokejistu je inline hokej nejlepší přípravou na náročnou sezonu,“ připomněl.
Olomouc - UH. HRADIŠTĚ 5:6
I když byli Hradišťští papírovými favority, trápili se až do samotného konce zápasu.
O jejich vítězství rozhodl gól Nohála devět sekund před koncem. „Čtyřikrát jsme v zápase vedli, dokonce i 4:2, ale pokaždé nás srazily slepené branky. Jsme proto rádi, že se k nám štěstí ve správnou chvíli obrátilo,“ svěřil se obránce Vlastimil Oharek. Branky: Nohál 2, Schuster, Valenta, Lišaník, Tischer. Čtvrtiny 1:2, 3:2, 1:1, 0:1.
Přerov B - UH. HRADIŠTĚ 6:7
Hanáci byli před zápasem stoprocentní a bilanci si chtěli udržet i proti borcům od řeky Moravy. Když po dvou čtvrtinách vedli 3:1, zdálo se, že získají všechny body. Jenže Hradišťští zabrali, manko smazali a vynutili si prodloužení, které rozhodl Schuster. Branky: Červenka 2, Šrenk, Valenta, Lišaník, Nohál, Schuster. Čtvrtiny 2:1, 1:0, 1:3, 2:2 - 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Karel Štefek - Tomáš Valenta, Marek Schuster, Vlastimil Oharek, Petr Burša, Martin Červenka, Josef Lišaník, Robin Tischer, Filip Nohál, David Šrenk.