Roman Skuhravý: Z mužstva jsem cítil velkou touhu
Foto: 1.FC Slovácko / Roman Skuhravý byl s výkonem svého týmu proti Baníku spokojený.
Slovácko v nástavbové části ligy začalo šlapat.
Po vydřené remíze v Teplicích a zasloužené výhře na Dukle jej čekal další klíčový duel a ten s velkým přehledem zvládlo. „První poločas byl opatrnější a nikdo nechtěl udělat chybu. Přesto si myslím, že jsme to byli my, kteří chtěli útočit. V poločase jsme si řekli, že musíme hrát více odvážněji nahoru. Byl jsem ale klidný, protože jsem z mužstva cítil velkou touhu, a troufám si říci, že dnes i kvalitu. Druhý poločas otevřel nádherný gól, ale i před ním bylo vidět, že jsme do toho vlétli a chtěli urvat tři body. Způsob, jakým jsme si je pojistili, je něco, co se nám začíná objevovat stále častěji, a jsem za to strašně rád. Byli jsme i nadále aktivní, ale bylo vidět, že nás zachvátil pres a přišel z něj náš inkasovaný „standardní“ gól (nešťastná teč Daníčka). Vážím si ale, že jsme před tím presem necukli a nutili soupeře jen nakopávat dlouhé balony. Ustáli jsme to a zaslouženě získali tři body,“ zhodnotil cennou výhru trenér Slovácka Roman Skuhravý.
Baník se topí v problémech až po uši. Porážka na Slovácku a výhra Dukly v Mladé Boleslavi jej odsoudila do role, kdy bude muset spoléhat na klopýtnutí celku z Julisky, jinak se bude z nejvyšší soutěže poroučet. „Prohráli jsme další bitvu, ale válku ještě ne. Situace je kritická, nemáme ji ve svých rukou. Jsme zahnaní do kouta, není kam uhýbat. Musíme zvládnout domácí zápas se Zlínem a pak dát vše do duelu na Dukle,“ uvědomuje si situaci ostravského velkoklubu trenér Josef Dvorník