Rošádu zařídil debakl. Zlechov převzal Cigoš

Rošádu zařídil debakl. Zlechov převzal Cigoš
Foto: Ilustrační foto: www.skzlechov.cz  /  Fotbalisté Zlechova mají nového kouče, tým převzal Pavel Cigoš.
Zlechov Sport 17 / 10 / 2021

Po rezignaci v Boršicích si naordinoval odpočinek a žádný stres, fotbal si chtěl užívat v roli diváka. Jenže po čtrnácti dnech už opět stojí na lavičce. Kouč Pavel Cigoš totiž přijal nabídku SK Zlechov, aktuálně předposledního týmu krajské I.A třídy. Klub sáhl k rošádě po desetibrankové náloži od hluckého Spartaku.

„Těšil jsem se na fotbal bez nervů, ale člověk míní a fotbalový život mění. Zájem ze strany Zlechova byl dlouhodobý a po desítce v Hluku ještě zesílil. Jelikož jsem v klubu strávil kus kariéry, těžko jsem odmítal. Sekretářem je navíc bývalý spoluhráč, který už na mě docela tlačil (Libor Rosůlek - pozn. autora),“ vysvětlil Cigoš, proč přijal nové angažmá. Na lavičce vystřídal Jaroslava Vandu. „Skončil po vzájemné dohodě, patří mu dík za odvedenou práci,“ uvedl předseda Petr Štangl na klubovém webu.

Comeback Cigoše do Zlechova, který oblékal dres týmu na začátku tisíciletí, v obci vzbudil „poprask“. Jeho první trénink si v úterý nenechaly ujít tři desítky fanoušků. „To jsem opravdu nečekal,“ pousmál se kouč, který zatím převzal štafetu na poslední tři podzimní zápasy. „Když hráči ukáží, že mají chuť na sobě makat, a vzájemně si sedneme, pak nevidím problém, abychom pokračovali dál,“ má jasno Cigoš, který v kabině potkává i děti svých bývalých spoluhráčů. „Známe se, ale stále je v týmu hodně hráčů, které neznám ani jménem. Zlechov jsem shodou okolností párkrát viděl v akci, třeba v Buchlovicích a s Kunovicemi. Jejich Achillovou patou je defenzivní systém, který de facto neexistuje, a někteří hrají na postech, kterém jim nejsou šité na míru. S tím se musíme poprat,“ burcuje padesátiletý lodivod, který si zakládá na disciplíně a právě herním systému. Desetigólový výprask od Hluku však nebere jako měřítko. „Spartak hraje úplně jinou ligu, ale klobouk dolů, že kluci chtěli hrát fotbal a nezaparkovali ve vápně autobus,“ poznamenal.

Premiéru na zlechovské lavičce si odbyl v sobotu, na hody. Jeho výběr Koryčanům podlehl 1:3. „Když kluci hráli, co měli, tak to fungovalo. Ale postupně začala hra skřípat. Ale chce to čas. Každý soupeř je hratelný, kádr je tady poměrně široký, je z čeho vybírat. Jen potřebují vstřebat systém hry, věřím, že mají na klidný střed I.A třídy,“ je přesvědčený Cigoš, který si stanovil osobní cíl. Do konce podzimní části uhrát čtyři body, po Koryčanech jej čeká těžká šichta…

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace