Rozhodl už první poločas

Slovácko Sport 19 / 04 / 2018

Kvasice - Boršice 5:1 (4:1)
Do Kvasic vyrazili Boršičtí bez čtyř hráčů základní sestavy (Ohnoutek, Gavenda, Cigoš a Lysoněk) a na jejich hře to bylo hodně znát, hlavně v prvním poločase. Už v 8. minutě po rohu si nepohlídali hráče a Kvasice se ujaly vedení. Ve 27. minutě po zbytečném faulu domácí zvýšili na 2:0 z penalty, a když během dalších osmi minut přidali další dvě branky, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hosté ve 37. minutě z pokutového kopu Kopčilem snížili. Trenér Soldán do druhé půle poslal na hřiště mladé hráče, kteří hru oživili. Ze dvou pološancí, kteří si Boršičtí v úvodu druhé půle vytvořili, mohli ještě s utkáním něco udělat, ale hostům prostě nebylo v Kvasicích přáno. Domácí ještě v 78. minutě přidali pátou branku.
Branka: Kopčil (penalta)
Boršice: Janečka - Vlček (81. Pfeffer), Holomčík (46. Trlida), Kohoutek, Kopčil, Filipský, Březina (46. Konečný), Krsička, Palička, Hastík (70. Soldán), Bělaška.

Morkovice - Hluk 4:2 (3:1)
Také hlucký trenér Václav Uhlíř postrádal čtyři hráče základní sestavy (Dohnal, O. Machala, Galuška, Horák), a tak šanci dostali dorostenci. Začátek patřil hostům, ale v 7. minutě po chybě gólmana Fojtíka se domácí ujali vedení. To navýšili ve 23. minutě, kdy pro změnu zaváhala obrana. Ve 36. minutě unikal sám na branku Martiš, byl však rukama zadržen Krejčím, který už měl žlutou kartu. Všichni to viděli, i domácí diváci se domnívali, že bude následovat druhá a hned nato červená, ale nestalo se tak. Z následného přímého kopu po centru Kryla snížil hlavou Martin Zalubil. V samotném závěru poločasu domácí přidali třetí branku. Po změně stran se hosté snažili o zkorigování výsledku, více otevřeli hru a museli tak čelit rychlým brejkům domácích. V 80. minutě přidali domácí čtvrtou branku. O pět minut později odpověděli hosté, Martiš vyslal do uličky k úniku Biháriho, ten prošel až k brankové čáře, odtud odcentroval před branku na Zalubila, který snížil na 4:2.
Branky: M. Zalubil 2
Hluk: Fojtík- Kryl, A. Machala, Zalubil, Otrusiník, M. Machala (82. Sabo), Bihári, Kukla, Baroň (74. Vozár), Martiš, Němec (63. Nguntual Tum Thang).
Ostatní výsledky:
Baťov - Bystřice p. H. 2:0, Rožnov p. R. - V. Karlovice 2:1, Holešov - Provodov 1:0 PK, Chropyně - Luhačovice 2:1 PK, Štítná - Juřinka 3:2.