Rozhodla už šestá minuta

Uherské Hradiště Sport 10 / 03 / 2020

Start jarních odvet nezastihl prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko v nejlepším rozpoložení. Po očekávané prohře na pražské Slavii se poklonily „doma“ i předposlednímu Liberci.
SLOVÁCKO - Liberec 0:1
Severočešky měly doposud na kontě jediné vítězství a druhého se dočkaly v Kroměříži, kde našly svěřenky Petra Bláhy zápasový azyl.
Fotbalistky Slovácka vůbec nezvládly začátek, ve 3. minutě je ještě zachránilo břevno, ale v 6. minutě už Růžičková pořádala „výlov“. Po gólu se výkon domácího výběru zvedl, měl převahu, ale do šancí se dostával jen sporadicky. Nejblíže vyrovnání měla Molková, ale s její střelou si brankářka poradila. Druhý poločas patřil Slovácku, Liberec se ocitl v hluboké defenzívě, ale odolal. Klímovou a Molkovou totiž vychytala Zuchová a Janíková pálila vedle. Severočešky se tak radovaly z překvapivého vítězství. „Začátek nám vůbec nevyšel, příčinou byl špatný přístup, možná i podcenění soupeřek a nesoustředěnost. Holky hrály vlažně, bez chuti. Po gólu se hra zlepšila, ale chyběla nám kreativita, odvaha a více pohybu kolem šestnáctky soupeřek,“ posteskl si trenér Bláha. Poločas 0:1.
SLOVÁCKO: Růžičková - Stařinská, Klímová, Bieliková (77. Šperová), Janků - Molková, Janíková, Šenkeříková (60. Malatová), Příkaská (71. Illéšová), Pěčková (60. Sedlačíková) - Psotková.