Rozhodli až po přestávce

Staré Město Sport 21 / 06 / 2010

Slovácko - Trenčín 2:0 (0:0)
Branky: 66. Perůtka, 79. Valenta.
Sestava: 1. poločas: Vašek - Kuncl, Mezlík, Reinberk, Fleišman - Fujerik, Kordula, Svízela, Stráník - Nestorovski, Švancara
2. poločas: Fryšták - Němčický, Daníček, Košút, Kubáň - Hlúpik, Perůtka, Valenta, Svízela (67. Stráník) - Szmek, Sládek.
V prvním poločase si Slovácko vypracovalo několik vyložených šancí, ale žádnou z nich neproměnilo. Nejprve však zahrozili hosté, kteří Hlohovským zatřásli břevnem už v 7. minutě. Do šancí se pak začali dostávat domácí. Ve 14. minutě dorážel v ofsajdu stojící Nestorovski zcela zbytečně Švancarovu střela, která mířila do sítě. Za tři minuty nabil Švancarovi Kuncl, ale domácí útočník mířil vysoko nad. Po půlhodině hry našel Švancara zcela volného Fujerika, který neprostřelil vyběhnuvšího brankáře Hužoviče. Ve 39. minutě na sebe upozornil střelou ze střední vzdálenosti testovaný Fleišman, brankář jeho střelu jen vyrazil k Fujerikovi, který se opět neprosadil. Největší šanci spálil Švancara, který sám založil pěknou akci. Přes Stráníka se k němu míč vrátil, slovácký útočník obešel obránce i brankáře, ale ten mu stačil míč nohou zblokovat a zlikvidovat dokázal i Fujerikovu gólovou dorážku.
Do druhé půle nastoupila zcela jiná jedenáctka i s dalším testovaným hráčem, útočníkem Radkem Szmekem z Třince. Slovácko si už tolik šancí nevytvářelo, zato bylo efektivní. V 62. minutě poslal Sládek do brejku Hlůpika, který své sólo zakončil nepřesnou střelou. Za čtyři minuty zahrával trestný roh Valenta, na přední tyči tečoval míč Němčický a brankář jeho hlavičku jen vyrazil. Dobře postavený Perůtka pak pohodlně dorážel do opuštěné brány. V 79. minutě se přesně k pravé tyči trefil z trestného kopu Valenta a upravil na konečných 2:0. Trenčín se představil s mladým bojovným mužstvem, ale domácí, přestože šli do utkání z třífázové přípravy, zaslouženě zvítězili. Na hřišti se představilo dvacet hráčů. Urbánek, Ondřejka i Filipko měli individuální program.