Rozhodly čtyři minuty?

Uherský Ostroh Sport 24 / 03 / 2016

Ve finále nestačili hokejisté Uherského Ostrohu na Velké Meziříčí

Finálovou sérii rozjeli Ostrožané na výbornou. V prvním utkání na ledě Velkého Meziříčí ještě čtyři minuty před koncem vedli 2:3. Ovšem domů odjížděli s prázdnou. V odvetě na vlastním ledě už ale tahali za kratší konec a berou konečné druhé místo v krajské lize.
Velké Meziříčí - Uh. Ostroh 4:3
Domácí se do Ostrožanů na úzkém kluzišti pustili zostra. Valúch se sice v bráně činil, ale poprvé kapituloval v 9. minutě. Tlak domácích ještě zesílil a v 17. minutě to bylo 2:0. Ještě než domácí pořádně oslavili druhou trefu, ujel jim Mika a snížil. Ve druhé třetině ale bylo na ledě jen jedno mužstvo, a to hosté, kteří ve 26. minutě Ťokem srovnali. Domácím začaly téct nervy, a tak neustále hráli v oslabení. V pořadí čtvrtou přesilovku ve 31. minutě využil Heča a poslal hosty do vedení. Další šance na zvýšení náskoku ale zůstaly nevyužity, což se později ukázalo jako klíčové. Do třetí třetiny domácí doslova vlétli a gólmana Valúcha nenechali ani na chvíli vydechnout. Do konce třetí třetiny zbývalo necelých pět minut, když po delším obléhaní hostující svatyně dotlačili domácí puk do sítě. Euforie domácích neznala mezí, zato hosté byli jako opaření a než se stačili pořádně zformovat, vsítili domácí, jak se nakonec ukázalo, rozhodující branku. V závěrečném tlaku, podpořeném hrou bez brankáře, ale Ostrožané další recept na branku nenašli.
Branky a asistence: 17. Mika (Ťok, Záhradný), 26. Ťok (Heča), 31. Heča (Ťok), vyloučení: 7:5, využití 1:1, třetiny: 2:1, 0:2, 2:0. Stav série: 1:0
Uh. Ostroh - Velké Meziříčí 2:5
Úkol zněl jasně. Pokud chtějí hokejisté Uh. Ostrohu cestovat k rozhodujícímu utkání na Vysočinu, musejí bezpodmínečně vyhrát. Jinak balí své nářadí a mají po sezoně. Ale tomu ze začátku nic nenasvědčovalo, zvlášť když už ve 3. minutě ostrostřelec Antonovič rozvlnil hostující síť. Ve snaze co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch, čekali Horáčtí hokejisté na chyby, které ke smůle domácích přišly. V 5. minutě po zbytečné ztrátě puku a následném přečíslení 2:1 vyrovnali na 1:1. Marné pak bylo dobývání hostující brány. Hosté z minima vytěžili maximum. Po chybě domácí obrany v 18. minutě šli do vedení a ještě než zazněla první siréna, vedli už rozdílem dvou branek. Teď už nebylo na co čekat, domácí ve snaze o zkorigování výsledku ale naráželi na neprostupnou obranu a dobře chytajícího gólmana. Když ve 35. minutě hosté skórovali počtvrté, šance Uh. Ostrohu zahrát si o druhou ligu značně poklesly. Když ale v 52. minutě svítil na ukazateli stav 1:5, bylo dobojováno. Domácí se ještě nevzdali, v 56. minutě snížil Červínek na konečných 2:5. Zpestřením pro diváky byla i strkanice hráčů po závěrečné siréně.
Branky a asistence: 2:32 Antonovič (Mika, Neuwirth), 55:53 Červínek (Stránský, Rauš), třetiny: 1:3, 0:1, 1:1. Konečný stav série 0:2.