Rozhodovaly výkony gólmanů a poslední třetiny

Slovácko Sport 03 / 10 / 2014

Krajská hokejová liga zvedla oponu, start zvládl Uh. Brod a Uh. Ostroh

Hokejoví fanoušci se dočkali. O víkendu odstartoval úvodními zápasy nový ročník Krajské ligy, do kterého vůbec poprvé v historii zasáhnou čtyři týmy Uherskohradišťska. „Béčko“ totiž do bojů vyslal Uherský Brod, jeho dres obléknou z 90 procent junioři.
Uherský Brod - Šumperk 5:2
I když Broďané nakonec potvrdili roli mírného favorita, pořádně se zapotili. Dvě třetiny totiž tahali za kratší konec. Jenže pak kouč Roman Uhříček udělal změny v sestavě a jeho výběr čtyřbrankovou smrští převážil misky vah na svou stranu. „Soupeř hrál velmi dobře a kdyby vedl výraznějším rozdílem, nikdo by se asi nedivil. Nad vodou nás držel jen výborný gólman Málek,“ uvedl Uhříček.
Broďané rychle prohrávali a ze studené sprchy se probrali až 9 sekund před první sirénou, kdy se parádně do šibenice trefil Novák. Zbylé góly si však domácí nechávali až na poslední část, v níž si otevřeli střelnici. „Kluci zvýšili důraz před brankou a zákonitě přišly i góly. Vítězství si cením víc, než kdybychom soupeře přejeli rozdílem třídy,“ poznamenal Uhříček. Branky: R. Doležálek 2, Novák, Okénka, Kubiš. Třetiny 1:1, 0:1, 4:0.
UH. BROD: Málek - Heča, Surý, Woska, Kojecký, Hlatký, D. Doležálek - Kubiš, Holík, Kříž - Okénka, Gergela, Šiller - Obadal, Novák, R. Doležálek - Pospíšil, Krucký.
Velké Meziříčí -Uh. Hradiště 6:4
Kouč Uherského Hradiště Lukáš Kašný postrádal sedm hráčů základní sestavy (Kotačka, Karpíšek, Fridrich, Lažek, Lašák, Ondra, Šrenk), ale přesto úřadujícímu šampionovi Jihomoravského kraje statečně vzdoroval více než dvě třetiny.
Domácí sice vedli už ve 14. minutě 2:0, jenže pak mág v masce Vlastimil Oharek zamknul bránu na deset západů a skóre se pozvolna otáčelo. Ve 44. minutě hosté vedli 3:2! To už jim ale postupně docházely síly, čehož soupeř využil a připsal si vydřené vítězství. „Soupeř má kádr prošpikovaný řadou zkušených hráčů, byli herně lepší, ale kluci jim houževnatostí a bojovností cestu k vítězství notně znepříjemnili. Jejich výkon je povzbuzením do dalších zápasů i tréninku. Speciálně musím vyzdvihnout brankáře Oharka, který chvílemi doslova čaroval,“ přidal hodnocení Kašný. Branky: Horehleď, Schuster, Nohál, Studený. Třetiny 2:1, 0:2, 4:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Černý, Rozhon, Müller, Foltýn - Hrabec, Horehleď, Burša - Haničinec, Nohál, Hruboš - Fuksa, Schuster, Bednařík.
Boskovice - Uh. Brod B 13:3
Záložní tým Uherského Brodu tvoří vesměs junioři, jeho věkový průměr je sotva 18 let, nejstarším hráčem je Ondřej Chovanec, který má 22 let. „Hlavní tak nejsou výsledky, ale získávání zkušeností. Pro většinu kluků jde o první zkušenost s mužským hokejem,“ podotkl kouč František Vaněk.
Jeho výběr v Boskovicích určitě neudělal ostudu. Ještě deset minut před koncem držel přijatelnou porážku 3:8. „Závěr ale kluci odevzdali, za čtyři minuty inkasovali dalších pět gólů, což mě mrzí,“ uvedl Vaněk, kterého potěšil hlavně výkon šestnáctiletého gólmana Dominika Chovance. Velmi dobře se uvedla i první lajna, která zařídila dva góly. „Jinak nás soupeře samozřejmě přehrál a přetlačil. Všichni vážili tak o dvacet kilo víc,“ dodal s úsměvem Vaněk. Branky: Hladiš 2, O. Chovanec.
UH. BROD B: D. Chovanec - Ďurica, Adami, Vyoral, Šobáň, Hurta, Maršálek - Hladiš, Pavlůsek, Fládr - Kusák, Hlavica, O. Chovanec - Bujáček, Vaněk, Gahura.
Uherský Ostroh - Kroměříž 8:6
Hosté začali velmi aktivně, když vedli 3:0. Ostrožané až v závěru první třetiny snížili Ťokem. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky ale Kroměříž opět odskočila na rozdíl tří branek. „Soupeř byl dvě třetiny lepším týmem a vůbec to nevypadalo, že by se měli strachovat o body,“ přiznal po utkání Bronislav Zápařka, generální manažer. Domácí tým se ale vzepjal v poslední třetině k velkému výkonu, čemuž napomohl i brankář Vlachynský, který zlikvidoval trestné střílení. Ostrožané otočili vývoj až na 7:5 a měli výhodu přesilovky. V ní ale chybovali a Kroměříž snížila. Vzápětí měla přesilovku 5 na 3, ale domácí se ubránili. V závěru Hanáci odvolali brankáře, čehož využil Flora k pečetění překvapivého vítězství. Branky: Galuška 2, Ťok, Klimovič, Nevídal, Lenkovič, Vaněček, Flora. Třetiny 1:3, 2:2, 5:1.
UH. OSTROH: Vlachynský, Šivel - Maršálek, Vaněček, Nevídal, R. Kučera, Beneš, Bachan - Lenkovič, Klimovič, Hrbatý - Fojtík, Flora, Galuška - Ťok, Kurial, Větříšek - M. Kučera.

autor: ceh, hol, bri