Rozjeté Hradiště změnilo finiš v exhibici

Slovácko Sport 15 / 11 / 2018

Hokejisté Uherského Hradiště šplhají vzhůru, za posledních pět zápasů získali 13 bodů a poskočili na desátou příčku. Radují i v Uh. Ostrohu a Uh. Brodě.
UH. HRADIŠTĚ - Rosice 3:2
I když Hradišťští v přímém souboji o desátou příčku dlouho tahali za kratší konec, nakonec vybojovali všechny body.
Vyrovnanou první třetinu vyhráli domácí, kteří udeřili v 9. minutě. Studený napřáhl od modré, Kotačka šikovně nastavil hokejku a gólman Vrba na teč nedosáhl. Ve druhé části však nepochopitelně zvolnili a Rosice je ihned ztrestaly. Když se pak ve 49. minutě prosmýkl obranou Krejčí a blafákem překonal Oharka, s domácími to vypadalo všelijak. Jak už se ale stalo jejich zvykem, zmobilizovali síly a urvali všechny body. Hned za 69 sekund se ujala tečovaná střela Burši a v 54. minutě se vydal na ofenzivní výlet obránce Klauda, jehož ránu gólman Vrba procedil mezi betony. Hosté sice ještě zkusili power-play, ale už si nevynutili ani prodloužení. Branky: Kotačka, Burša, O. Klauda. Třetiny 1:0, 0:1, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, O. Klauda, Kojecký, Uhříček, Studený - Kotačka, Šrenk, Červenka - Tomešek, Burša, Nohál - Pavlůsek, Jurča, Větříšek - Forman, F. Weintritt, Kršjak.
UH. BROD - Březina 3:2
Spartak, který představil novou posilu Michala Hlaváče (přichází na hostování ze Zlína, loni hrál druhou ligu za Dvůr Králové - pozn. autora), na soupeře vtrhl jako velká voda, jenže z množství šancí nevyužil ani jedinou a po zásluze byl „odměněn“. Tým z Moravského krasu totiž proměnil jeden z ojedinělých brejků. Inkasovaný gól domácí zaskočil, ale stále si udržovali převahu, kterou korunovali dvěma zásahy na začátku prostřední části.
„Jednou jsme využili přesilovku a vzápětí měli bezmála minutu i dvojnásobnou početní výhodu, ale bohužel ji nevyužili. Škoda, kdybychom přidali třetí branku, byl by nejspíš klid,“ posteskl si Zbyněk Kůdela, trenér Uherského Brodu. Tři body měl jeho tým v kapse ještě na začátku 58. minuty. Ale pak soupeř odvolal gólmana a při power-play po šťastné teči vyrovnal. Broďané ale urvali bonusový bod, když v prodloužení Dvořáček chladnokrevně proměnil trestné střílení. Branky: Vaculín, Budil, Dvořáček. Třetiny 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0.
UH. BROD: Chovanec - Vosátko, Gureň, Mojžíš, Surý, Heča, Budil - Klusák, Vaculín, Dvořáček - Vaněk, Kužílek, Hlaváč - Bařinka, Bujáček, Pavlůsek - Kotek.
UH. HRADIŠTĚ - Březina 7:3
Kotačka a spol. po bídném startu do sezony začínají sbírat body plnými hrstmi. Za posledních pět kol získali 13 bodů! V souboji s Březinou se sice rozjížděli pozvolna, ale v poslední třetině už předváděli exhibici. Vynikající partii sehrála druhá útočná formace, která se postarala o čtyři góly! „Chtěli jsme na soupeře vletět, ale první třetinu jsme paradoxně prohráli gólem do šatny. Kluci ale nezpanikařili, otočili kormidlem zápasu a v závěru už jasně dominovali,“ těšilo kouče Zdeňka Čecha. Jeho družina ještě ve 34. minutě prohrávala 1:2, ale pak srovnal krok Burša a rozpoutal uragán, který hosty úplně zničil. Dvakrát se Hradišťští prosadili i v přesilové hře. Branky: Tomešek 2, Burša 2, Šrenk, Z. Fridrich, Kotačka. Třetiny 0:1, 3:1, 4:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (55. Peprník) - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, O. Klauda, Kojecký, Uhříček, Studený - Kotačka, Šrenk, Červenka - Tomešek, Burša, Nohál - Jurča, Větříšek, Forman - F. Weintritt, Kršjak.
UH. OSTROH - Brumov 7:3
Utkání od začátku připomínalo hru kočky s myší. Domácí na ledě jednoznačně kralovali, Brumov od většího přídělu zachránil skvělý Zubo, který ze šedesáti střel pochytal třiapadesát! Šestkrát jej ještě zachránila tyčka! První třetinu Ostrožané vyhráli 3:0, ale ve druhé soupeř snížil na rozdíl jediné branky a na chvíli se dostal do zápasu. Domácí však ve 35. a 36. minuty dvěma góly z přesilovek odskočili na 5:2. Ve třetí třetině už domácí kontrolovali hru. Branky: Stránský 4, Mika, L. Galuška, J. Zalubil Třetiny: 3:0, 2:2, 2:1.
UH. OSTROH: Lekeš - Kučera, Žabčík, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Vaněk - Mika, V. Galuška. L. Zalubil - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - Beneš, J. Zalubil, Machálek.

autor: ceh, hol, sal