Rozlúčka? Tříbodový výprodej

Uherské Hradiště Sport 22 / 02 / 2012

Šťastný a spol. mají po sezoně

Hokejisté HC Uherské Hradiště se s druholigovou sezonou rozloučili porážkou s Prostějovem. Ani na druhý pokus po návratu do třetí nejvyšší soutěže v zemi tak brány play-off neodemkli.
Uh. Hradiště - Prostějov 1:5
Hanáci byli od úvodního bully aktivnější. Jejich ofenzivní výpady však zpočátku krotil gólman Kůdela, na kterém si postupně vylámali zuby Osina i Peštulka. V deváté minutě už ale kapituloval. Ve vlastním oslabení se lišácky prosadil Černý. Domácí odpověděli střelami Horehledě a Kříže, ale brankáře Sedláře nepřekonali. A tak přišel druhý a třetí úder prostějovských Jestřábů v rozpětí 95 sekund! Jiskérku naděje na zvrat ještě vykřesal krátce před první sirénou Horehleď, který po učebnicové spolupráci s Křemečkem „vykoupal“ Sedláře a zavěsil do zcela odkryté klece.
Gólem povzbuzení domácí do druhé části vlétli jako velká voda, na branku Prostějova pálili ze všech pozic, ale Sedláře už nepřekonali. Nejbrilantnější zákrok předvedl proti stoprocentní šanci Červenky. S přibývajícím časem se zvýšil počet vyloučených na obou stranách, ale i v oslabení byli Hradišťští nebezpečnější. Když na trestné seděl Horehleď, měli kontaktní gól na hokejce Jedlička a po něm Kříž, ale Sedlář čaroval. A tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. Ve 39. minutě se v přesilovce trefil Čuřík. Stejný hráč v nástupu do poslední třetiny uzavřel účet zápasu na 1:5. V dalších minutách se fanoušci už příliš záživné podívané nedočkali, zápas se už pouze povinně dohrával. Branka a asistence: 20. Horehleď (Křemeček). Vyloučení 5:5, využití 0:2, oslabení 0:1. Třetiny 1:3, 0:1, 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Matula, Sadil, Sladký, Rozhon, Kříž, Horehleď, Hrabec, Červenka, Ondra, Rapant, Křemeček, Merta, Sedlář.