Rozuzlení přinesly třetí sety

Sport 10 / 11 / 2011

Volejbalisté Starého Města sbírají body i s úzkým kádrem

I když kádr prvoligových volejbalistů VSK Staré Města dostává jednu ránu za druhou , tou poslední je odchod nahrávače Gurského do Napajedel, zaslouží absolutorium. Třebaže si o víkendu připsal jen vítězství na palubovce posledního Rakovníku, drží se na průběžné třetí příčce.

Rakovník - Staré Město 1:3
Na marodce je stále Paták a Maděra, tudíž hosté přicestovali do středních Čech v osmi statečných, včetně „farmáře“ Přikryla. V úvodních setech si však sérií dobrých bloků podpořených kvalitním servisem vždy vypracovali výrazný náskok a na palubovce jednoznačně kralovali. Do třetí sady však domácí, kteří nastoupili s mladými hráči z kádru extraligového ČZU Praha, provedli jednu změnu, když blokař Pajma přešel na post univerzála, a výrazně zvýšili útočnou údernost.
Stav byl vyrovnaný jen do stavu 14:14, pak Rakovník získal dvoubodový náskok, hosté několikrát chybovali na přihrávce, znejistěli a set ztratili. I závěrečný set nabídl drama, a to především díky nevynuceným chybám borců ze Širůchu, kteří několikrát prohospodařili výraznější náskok. Za stavu 19:18 vystřídal Přikryla na servisu trenér Karabec a pomohl k otočce 19:21. Hosté už pak koncovku zvládli, když proměnili druhý mečbol. Sety -13, -11, 20, -21.

Kladno - Staré Město 3:1

Ještě loni extraligové Kladno bylo proti oslabenému VSK, jehož dres oblékl místo Přikryla junior Vašíček, favoritem a roli nakones splnilo. Úvodní set se lámal v polovině za stavu 12:12, kdy hosté nezvládli přihrávku a chybovali i v útoku. Středočeši získali tříbodové vedení, které si už pohlídali. Obdobný průběh, jen v opačném gardu, měl i druhý set. Staroměstští dospěli v koncovce ke třem setbolům (24:21) a poslední proměnili. O osudu střetnutí rozhodl v podstatě třetí set. Za stavu 2:2 hosté „odešli“ na přihrávce a v jednom postavení rázem prohrávali 2:12... Kladno už si vedení bez problému pohlídalo až k zisku setu. Závěrečná sada byla vyrovnaná jen do poloviny, za stavu 11:11 se domácí znovu prosadili účinným servisem a soupeř rezignoval... Sety 20, -23, 16, 19.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Skyba, Koláček, Erman, Přikryl, Špalek, Vašíček, Karabec.

autor: PETR STRAKA