S finalisty jako na houpačce

Staré Město Sport 04 / 10 / 2010

I když na startu nové sezony prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město narazili na loňské finalisty playoff, vyšli ze souboje se vztyčenou hlavou. Ve třech setech smetli extraligovou zálohu ČZU Praha a s Dobřichovicemi sehráli tradiční pětisetovou bitvu, ale se smolným koncem.
Staré Město - ČZU Praha B 3:0 (23, 20, 12)
Kouč Petr Karabec měl k dispozici kompletní kádr, včetně odchovance Miroslava Svobody, který si po patnácti letech „cestování“ v extraligových klubech (Brno, Zlín, Havířov) a několika zahraničních angažmá, odbyl obnovenou premiéru ve staroměstském dresu. Jen na lavičce však zůstal Kamler, kterého trápí záda.
Omlazený tým Pražanů vedený bývalým reprezentačním koučem Řeřábkem držel s domácími krok pouze první set. Ještě vedli 18:16, ale pak Staré Město skvělými bloky stav otočilo a druhý setbol proměnil Kment po útoku středem. Od druhé sady kralovali domácí, který si hlavně zásluhou kvalitních bloků postupně vypracovali vedení až 20:16 a bez problémů získali druhý bod. Třetí set se už proměnil v exhibici, soupeř uhrál jen 12 bodů. Mečbol proměnil dvojblok Kment, Janouch.
St. Město - Dobřichovice 2:3 (21, -23, -22, 23, -9)
Oba týmy od začátku velmi dobře servírovaly i útočily, a tak se odvíjela dramatická bitva. Nepřesnosti na straně domácích přispěly k vedení Středočechů 16:12, ale pak přišla série vynikajících bloků VSK, kteří stav otočili na 18:17. Po esu Janoucha měli domácí setbol, který proměnili. Jenže rozjezd do druhého setu nezvládli, po chybách prohrávali 0:5, čímž posadili soupeře na koně. Nástup do třetího setu si domácí pohlídali, vedli 11:6, jenže náskok postupně prohospodařili nedůrazem v útoku a opět nezvládli koncovku. Trenér Karabec proto udělal dvě změny v sestavě, Janoucha vystřídal Kamler a Patáka Pecháček. A výsledek se dostavil, bojovný výkon znamenal tie-break. Ovšem v něm se Staroměstští dopustili více chyb než soupeř, když od stavu 8:8 několikrát špatně přihráli nebo zaútočili do autu a vítězství jim uteklo mezi prsty.
STARÉ MĚSTO: Kment, Pospíšil, Paták, Pecháček, Svoboda, Erman, Janouch, Kamler, Špalek.

autor: PETR STRAKA