S koučem se loučily porážkou

Uherské Hradiště Sport 05 / 06 / 2018

I když prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko domc derniéru pokazily, po zápase je více než porážka zarmoutilo loučení s trenérem Petrem Vlachovský, který po dlouhých deseti letech u týmu končí. Přijal totiž nabídku na roli asistenta Michala Korduly na lavičce prvoligového Slovácka.

SLOVÁCKO - Plzeň 0:2
Hráčky si pro trenéra nachystaly překvapení v podobě triček s nápisem Díky, tréňo. Ale vítězství už nepřidaly, na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti si totiž zapomněly seřídit mířidla…
Slovácko bylo lepší, mělo územní převahu, ale v koncovce pohořelo. Západočešky přitom vsadily pouze na obranu a rychlé protiútoky, do kterých se však dostávaly jen sporadicky. Když ale Bychkova s Fabovou v dobrých pozicích nezakončily, přišla osudová 36. minuta, ve které uviděla červenou kartu brankářka Lukášová, když zasáhla nohy pronikající Mášové. Sudí navíc proti Slovácku nařídila pokutový kop, který Tauberová s přehledem proměnila. Ve druhé půli chtěly svěřenky kouče Vlachovského skóre otočit, ale Dubcová ani Fabová mezi tyče nezamířily. Chytře hrající Plzeň naopak po hodině hry přidala po brejku do otevřené obrany druhý gól. Domácí hráčky zápas ještě nezabalily, ale nečekanému exportu tří bodů na západ Čech už nezabránily. Poločas 0:1.
SLOVÁCKO: Lukášová - Čeriová (65. Strnadelová), Paz, Klímová (46. Čížková), Valášková (36. Růžičková) - Bychkova, M. Dubcová, Janků - Molková (65. Smetková).