„S Orenburgem jsme měli kvalitu“

„S Orenburgem jsme měli kvalitu“
Foto: sal
Sport 07 / 02 / 2017

Vyladit co nejlépe formu do jarních odvet. Tak nějak zněl hlavní úkol pro trenéra Stanislav Levého, který s týmem absolvoval a vlastně ještě stále absolvuje soustředění v Turecku.
Trenére, máte za sebou původní část soustředění. Jak ho prozatím hodnotíte?
V Turecku jsme našli kvalitní podmínky na zimní přípravu, a to i v kontextu toho, co se s počasím děje u nás doma. Všechno, co jsme měli během prvního týdne soustředění naplánováno, jsme splnili. Mužstvo pracovalo koncentrovaně a soustředěně. Na tom všem se dá budovat vstup do jarní části sezony, do které jdeme s osmnácti body, takže to nebude nic jednoduchého.
Snad jenom silný vítr vám hned v úvodu komplikoval přípravu.
Jenom v určitých fázích zakončení po centrech jsme se museli těmto podmínkám přizpůsobit. Ale nebyla to žádná velká komplikace.
Co první dva přípravné zápasy?
Potkali jsme se s kvalitními soupeři, kteří nám odkryli určité nedostatky, na kterých ještě musíme zapracovat. V prvním zápase proti Bulharům jsme se museli vyrovnat s jejich agresivní hrou a také jsme obdrželi branku po standardní situaci, což se nám v lize během podzimu stávalo docela často. Utkání s Luhanskem, který hrál základní skupinu Evropské ligy a se kterým se trápil i Manchester United, nás dokonale prověřilo. První půlka byla z naší strany v pořádku, po změně stran, kdy jsem hodně prostřídal, už to tak optimální nebylo. Byla vidět nekoncentrovanost. Proti takovému soupeři je to ale hodně důležité a to hned v úvodu druhé půle z naší strany vidět nebylo. Pozitivní bylo to, že se mužstvo s nepříznivým výsledkem snažilo něco udělat.
Sobotní zápas proti Orenburgu už asi přísná měřítka snesl?
Utkání přesně splnilo to, co jsme očekávali. Naše hra měla hlavu a patu, byli jsme dobře organizovaní, až na situaci při prvním gólu. Poté jsme hru docela kontrolovali a vytvořili si i další brankové příležitosti. To, že jsme je neproměnili, je jedna věc. Ale důležité je, že i proti takovému mužstvu jsme si šance vytvářeli.
Pokud by tým předváděl takový výkon stabilně, určitě byste byl spokojený.
(smích) Je něco jiného hrát přípravné utkání bez jakéhokoliv tlaku a poté ligové utkání. Určitě se na výkonu dá stavět.
Do utkání nastoupila nová stoperská dvojice Břečka, Hofmann.
V přípravě jsem točil stopery. K dispozici máme tři stopery a ti budou bojovat o dvě místa v sestavě.
V utkání překvapil Jan Navrátil nejen góly, ale i aktivitou.
Je na něm vidět, že má fotbalové myšlení, umí podržet míč.
Právě Navrátil je zatím jedinou posilou. Mohou se v týmu ještě objevit noví hráči?
Před cestou do Turecka jsem říkal, že si dovedu představit, že by k týmu ještě mohl někdo přijít. Dále jsem říkal, že pokud by měl někdo přijít, musel by to být hráč do základní sestavy, a k tomu patří to, že musí zapadat do našich podmínek. A to nejen sportovních, ale i ekonomických.
Dá se říct, že vyčkáváte, jestli se z top týmů nebudou uvolňovat hráči?
Tímto směrem se neorientuji. Pokud by měl přijít nový hráč, tak chci, aby byl na přestup a do základního týmu. Tyto týmy většinou pouštějí hráče na hostování a mladší hráče.
V  týmu máte i mladíky, jak moc je pro ně takové soustředění důležité?
Pro mladé hráče se jedná o super školu, protože mají za sebou zhruba půl roku v béčku ve třetí lize. Třeba Pavel Tkáč hrál jenom za U 19. Nejenom oni, ale i všichni ostatní vidí, na čem všem je třeba ještě zapracovat.
Na čem tedy by měli nejen oni zapracovat?
Fotbal v Evropě se hodně zrychlil a je agresivnější. Je potřeba rychle přepnout defenziva - ofenziva a obráceně.
Napověděly vám tyto zápasy, kteří hráči vyběhnou na hřiště proti Jablonci? Můžou se v nich objevit třeba i tito mladí hráči?
Nechci nic uspěchat a předčasně hodnotit, kdo bude a kdo nebude hrát. Každý z těchto mladých hráčů tréninkovou zátěž zvládá jinak. Mladíci určitě naznačili svůj potenciál a talent, ale je před nimi ještě spousta práce. Oni ale vědí, že Slovácko je klub, který se mladým hráčům nebrání a že jim dává šanci. Bude na nich, jak k tomu všemu přistoupí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace