S přehledem zvítězil Petr Ševčík

S přehledem zvítězil Petr Ševčík
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 03 / 04 / 2018

Tipér z Uherského Brodu opět prokázal svůj přehled

S poměrně velkým náskokem sedmi bodů zvítězil v Zimní pětce Optikcentrum Petr Ševčík z Uherského Brodu. Pro úspěšného tipéra to není v poslední době první úspěch. Před rokem ve Slovácké sedmě mu jen o vlásek uniklo celkové vítězství. V zimní pětce v roce 2015 skončil třetí.
„Občas se mi zadaří,“ pousměje se šťastný vítěz a dodává: „Ale byly to nervy až do poslední chvíle. Už jednou mi prvenství díky špatnému poslednímu kolu uniklo. Takže i teď jsem s obavami kontroloval pondělního Kurýra,“ dodává Ševčík, podle kterého nemá cenu nad tipy moc přemýšlet, protože čím víc se začíná spekulovat, tím to dopadne hůř. „Lepší je sednout a natipovat. Samozřejmě, že když vím, že bych mohl vyhrát, je to svazující,“ dodává vítěz.
V letošním ročníku Zimní pětky dokázal Ševčík vyhrát docela suverénně a vzhledem k jeho dřívějším úspěchům už to asi nebude náhoda. Možnou výhodou může být i to, že je stále aktivním fotbalistou, který i ve svých osmačtyřiceti letech obléká dres béčka Drslavic. „Už to vypadá, že mě čeká poslední půlrok, věk prostě nejde zastavit a každý, kdo mě zná, ví, že nedokážu vypustit žádný souboj, a hrát proti dvacetiletým klukům už taky není to, co to bývalo dřív,“ říká se smíchem Ševčík. „Bude mě to hodně mrzet, ale takový už je život. Ovšem tipovat v soutěžích budu dál,“ říká všem svým soupeřům jak ve Slovácké sedmě, tak Zimní pětce, že s ním musejí počítat i nadále. „Pokud bude co tipovat, nebudu u toho chybět,“ konstatuje Petr Ševčík, krátce poté, co si v redakci vyzvedl výhru do Optikcentra v hodnotě pět tisíc korun. „Velmi zajímavá výhra, kterou určitě využiji,“ dodal na závěr Ševčík.

Tagy článku

TOPlist