S titulem v kapse vsadil kouč Sabadka na lavičku

Veselí nad Moravou Sport 18 / 04 / 2012

S jistotou, že se skutečně staly vítězkami Interligy, odjížděly na horkou palubovku Šaľy veselské házenkářky. V zápase, v němž slováckému celku o nic nešlo, dostala hodně prostoru i lavička.
Šaľa - Veselí n/M. 26:20
Slovenský svaz házené jako řídící orgán Interligy jednomyslně zamítl protest Michalovců, které žádaly kontumaci výsledku s poukazem na to, že podle jejich názoru neměla do utkání nastoupit Monika Rajnohová.
Veselanky tak odjížděly na palubovku Šaľy s vědomím, že utkání bude jen dobrou přípravou před blížícími se zápasy play-off, které určí mistra České republiky. Na hře to bylo více než patrné. Veselanky poprvé skórovaly až v 11. minutě, když Viniatynská snižovala na 6:1. Domácí celek měl naopak velkou motivaci, neboť pokud chtěl udržet bronzovou příčku ve společné česko-slovenské soutěži, musel bezpodmínečně vyhrát.
Veselský kouč dal tentokrát prostor mladým hráčkám již v prvním poločase a ve druhém poslal na hřiště i Jagošovou. V pohledném utkání nakonec vyhrály domácí házenkářky šestibrankovým rozdílem. Sedmičky 4/2:5/4, Vyloučení 4:2, 700 diváků. Poločas 14:7.
Veselí v semifinále play–off narazí stejně jako před rokem na Zlín, první dva zápasy hraje v domácí hale (28. a 29. dubna vždy od 17 hodin).
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková – Jagošová, Drotárová, Jandásková 1, Vinklárková 1, Viniatynská 3, Tomečková 6/3, Chmelařová 6/1, Fleková 1, Kočí, Súkenníková 2.