Sabadka odstartoval na jedničku

Veselí nad Moravou Sport 07 / 09 / 2009

Házenkářky Veselí nad Moravou odplatu za loňské finále nedovolily, Olomouc padla na kolena
Házenkářky Olomouce znovu na lopatkách a opět se o to zasloužily hráčky z Veselí nad Moravou. První kolo nového ročníku interligy svedlo dohromady loňské finalisty a stejně jako minule se z vítězství radovaly panenky ze Slovácka, které jedinou naději soupeřek ve druhém poločase uhasily lusknutím prstů.

Veselí - Olomouc 24:21 (12:8)
Českým mistryním udělalo čáru přes rozpočet zranění. Klíčová obránkyně Gabriela Zvoničová nenastoupila kvůli potížím s kolenem. „Gábina je základním kamenem obrany. Lékař však doporučil, aby nenastoupila a co nejdříve se podrobila artroskopii,“ vysvětlil absenci kapitánky kouč Peter Sabadka.
Nelehké pozice vysunuté hráčky se na jedničky zhostila Lucia Súkeníková. „Byla platnou náhradou a ani jsme nemuseli volit jiný styl obrany,“ pochválil rychlonohou křídelnici Sabadka. Dobrá defenziva, kterou zezadu jistila pohotová Černá, eliminovala úderné spojky Hanaček. Proti tvrdě hrající Chmelařové se neprosadila ani střelkyně Tomečková, jež překvapivě zaznamenala pouze jednu branku.
Veselanky od prvních minut diktovaly tempo a držely si vedení. Jediný paprsek naděje svitl Olomoučankám na začátku druhé půle, ale ten se během chvilky rozplynul jako fata morgana. Měrou vrchovatou se o to zasloužila kanonýrka Štěrbová, která si načepovala rovnou desítku, a nic na tom nezměnila ani nejlepší republiková brankářka Raníková, kterou však limitovalo zranění kolena.
Úřadující české vicemistryně rozlouskly hned na začátku tvrdý oříšek a novému kormidelníkovi Peteru Sabadkovi nadělily vítěznou premiéru. Sedmičky: 6/5:8/8, vyloučení 3:4. Rozhodčí Čanda, Brunovský, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová, Velanová, Lukášová, Štěrbová 10/5, Jandásková, Viniatynska 1, Chmelařová 1, Fleková 3, Kočí 2, Gáborová 2, Súkeníková 5.

autor: LENKA HORÁKOVÁ