Broďané zabrali a stáhli s sebou Bojkovice

Slovácko Šachy 12 / 03 / 2017

Šachisté Uherského Brodu se dočkali premiérového vítězství. Už jistí sestupující porazili v devátém kole krajské soutěže Bojkovice 5:3 a na 99 procent je stáhli o patro níž! „Černobílou“ armádu z Kunovic naopak dělí poslední krůček od průniku do krajského přeboru.
Kunovičtí řádili v Napajedlích, kde vyhráli 7:1 a dvě kola před koncem soutěže mají v čele tabulky čtyřbodový náskok. Nezaváhali Dvořák, Beil, Knotek, Rojar, Kadlec a Kovařík, remizovali Slanicay a Malůš.
O premiérové vítězství Uherského Brodu se celým bodem postarali K. Zpěváková, Urubčík, R. Vlk a Kratochvílová, za poražené vyhráli jen Prchla a Košut. Smírem se rozešli Krajsa s Kolouchem a J. Vlek s Prachařem. Ve druhém okresním derby Boršice B udolaly Dolní Němčí 4,5:3,5. Nezaváhali E. Pfeffer a Petr Náplava, za hosty jen Štos. Patem skončily partie Havránek - Symerský, Křížek - Šumšal, Šaňák - Hruška, Šebela - Šťuka a V. Stodůlka - Petr Kadlček. Čtvrté Staré Město E doma vyhořelo s Malenovicemi (3:5), když vyhrál jen Skalský. Remizovali Mrkus, Burda, B. Blaha a R. Štefaník. Záloha Vlčnova se poklonila Zborovicím po výsledku 3,5:4,5. Celý bod ukořistili Hala a Pavelčík, po půlce přidali Podškubka, Ondrůšek a M. Kadlčík. Zbylý výsledek: Postoupky B - Kroměříž D 2,5:5,5.