Sadílek: Utkání by slušela více remíza

Sadílek: Utkání by slušela více remíza
Foto: ilustrační foto  /  Sadílek se mohl zapsat do historie
Uherské Hradiště Sport 26 / 07 / 2021

Jestliže Plovdiv vzývá svého hrdinu Vitanova, který vstřelil vítěznou branku, tím slováckým hrdinou se mohl v nastaveném čase stát Lukáš Sadílek, ke kterému propadl míč na penaltě. Osamocený jej ale nedokázal zkrotit a poslat za Pirgova záda.

Ta situace mě samozřejmě strašně štve. V té chvíli jsem si mohl míč zpracovat, protože jsem byl sám. Nepodíval jsem se ale za sebe a chtěl jsem co nejrychleji zakončit. Takové šance musí skončit gólem. V těchto pohárových utkáních navíc podobných šancí moc nebude.... Je to moje chyba.

Jak byste utkání zhodnotil celkově? 

Určitě jsme měli na lepší výsledek. Když se blížil závěr utkání, tak i vidina remízy do domácí odvety nebyla špatná. Prohra je pro nás obrovské zklamání, zvláště, když jsme dostali po sérii našich chyb takový gól. O to víc je to škoda, protože jsme jim moc šancí nedarovali. Utkání bylo vyrovnané a slušela by mu spíše remíza.

V pohárovém duelu je za vámi jen první poločas. S čím půjdete do domácí odvety? 

Je to pořád otevřené. Otočit to můžeme, protože v našich silách to je. Jen musíme šance, které si vypracujeme, proměnit.

Pro většinu z vás to byla premiéra na evropské scéně. Cítil jste na sobě nervozitu?

Nervózní jsem nebyl. Spíše jsem se na zápas strašně těšil. Škoda je, že dostaneme gól v poslední minutě... Je ale pravda, že jako "střeďáci" (střední záložníci) jsme se do hry moc nedostávali. Spíše jsme míče překopávali a bylo to více o odražených míčích.

Změřili jste síly s bulharským vicemistrem. Můžete jeho výkonnost přirovnat k některému českému týmu?

Do takového srovnání se nechci pouštět. Novinkou je pro nás spíše to, že se jedná o dvojutkání. Proto to doma musíme otočit. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace