Sahali po bodu, nemají nic

Staré Město Sport 19 / 01 / 2018

Zisk jediného setu na body nestačil. Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se vrátili z cest s prázdnou. Jestliže na palubovce týmu Beskydy, lídra soutěže, neměli šanci, s brněnskou Teslou sahali po bodu. V dramatické koncovce čtvrtého setu ale nakonec nejtěsněji prohráli…

Beskydy - STARÉ MĚSTO 3:0
Staroměstští vstoupili do zápasu bez bázně a hany, což se odrazilo na výsledku. Průběžně totiž o bod až dva vedli, naposledy 17:16. Jenže pak si neporadili s plachtícím servisem a po pětibodové šnůře soupeře prohrávali 17:21. Při servisu Janečky dobrou obranou na síti ještě snížili na rozdíl jediného míče, ale to bylo vše.
V dalším průběhu už jasně kralovali domácí, v jejichž sestavě poprvé nastoupil slovenský nahrávač Hollý.
V dresu VSK si odbyl premiéru Uchytil, kterého doposud brzdily pracovní povinnosti. Hráči Beskyd dobře servírovali, spolehlivě útočili a hosté jen kosmeticky upravovali bodový stav. Sety 20, 18, 19.

Tesla Brno - STARÉ MĚSTO 3:1
Hosté, kteří už nastoupili pouze v sedmi, nezachytili nástup soupeře a v polovině setu ztráceli 8:13. I když pak dotahovali, set ztratili. Ani ve druhém setu se borci ze Širůchu příliš do hry nedostali.
Až ve třetím setu zvedli hlavu a po průběžném vedení jej dotáhli až do koncovky 21:18.
Výborným servisem Uchytila a dobrou obranou na síti pak set v jednom postavení dohráli. Vyrovnanou koncovku čtvrté sady však hosté nezvládli. Ještě vedli 22:21, ale nakonec Brňané proměnili mečbol za stavu 24:23. Sety 19, 21, -18, 23.
STARÉ MĚSTO: Truong, Maděra, Janečka, Adamec, Čech, Skyba, libero Kroča. Střídali Kobolka, Šulc, Uchytil, Kvapilík.