Sahali po druhém vítězství

Uherské Hradiště Sport 26 / 01 / 2011

Basketbalisté Uh. Hradiště doplatili na rychlý úbytek sil a ztrátu mušky

Basketbalisté JVSB Uherské Hradiště byli kousíček od druhého letošního vítězství v Oblastním přeboru. Na domácí palubovce ještě v poločase vedli o třináct bodů, ale nakonec jim v souboji s brněnskou Teslou zůstaly oči pro pláč. Stejně jako o den dřív proti čtvrtým Žabovřeskám.
Uh. Hradiště - Žabovřesky B 48:86 (30:45)
Dres Uherského Hradiště opět oblékli vesměs mladíci, které doplnilo zkušené trio Mikel, Menšík, Chybík. Největší bolestí se ukázala absence ostřílenějšího pivota, mladý Šácha se sice pral statečně, ale hlavně při obranném doskoku výrazně zaostával. O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto už po první čtvrtině, kterou Žabovřesky vyhrály 27:9! „Ve druhé části sice soupeř pod dojmem vysokého náskoku polevil, ale po přestávce znovu zapnul na plné obrátky a vytvořil si až čtyřicetibodové manko. A to byl signál dát příležitost kompletní lavičce,“ komentoval hladký průběh Petr Kallus, hradišťský kormidelník. Body: Mikel 15, Pelech 10, Šácha 6, Menšík 6, Vlachynský 5, Večeřa 4, Oravec 2.
Uh. Hradiště - Tesla Brno 60:68 (40:27)
Třebaže Brňané měli výraznou výškovou převahu pod košem, celý první poločas si příliš neškrtli... „Vsadili jsme na jejich těsnou obranu a z rychlých protiútoků jsme soupeři sázeli jeden koš za druhým. První čtvrtinu kluci vyhráli 18:11, což byla odměna za disciplinovaný výkon,“ nešetřil chválou Kallus. Jeho výběr nepolevil ani ve druhé desetiminutovce, kterou vyhrál 22:16, když se začal výrazně střelecky prosazovat Ondřej Plaček.
Karta se obrátila až ve druhém poločase, ve kterém domácím raketově ubývaly síly.  „A projevily se i zkušenosti. Hosté vyhráli třetí část 20:5 a vydláždili si cestičku k vítězství. Škoda že jsme v závěru nehráli koncentrovaněji a neposlouchala nás koncovka,“ posteskl si po závěrečné siréně Kallus. Hvězdou zápasu byl Plaček, autor třiceti bodů. Zbylé body: Šácha 9, Pelech 8, Mikel 6, Vlachynský 5, Opluštil 2.