Sakrajda řeší pouze brankářské dilema!

Sakrajda řeší pouze brankářské dilema!
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 07 / 09 / 2010

Druholigové boje startují už ve středu, nováček z Uherského Hradiště do nich vyrukuje s jedenácti posilami

Hokejová horečka stoupá, druhá liga zvedá oponu! Po devíti letech se na scénu vrací HC Uherské Hradiště, který nemá zájem o jednoroční anabázi, ale hodlá v druholigové aréně získat dlouhodobé angažmá. Vedení klubu tudíž v letní přestávce výrazně posilovalo. V kádru je hned jedenáct nových tváří, které si vyhlédl kouč Petr Sakrajda. „Soutěž nemá vyloženého favorita, očekávám vyrovnané boje. A když skončíme do dvanáctého místa, čímž se vyhneme bojům o záchranu, budu spokojený,“ prohlásil před středečním startem v Orlové padesátiletý kormidelník.
V generálce jste ale vyhořeli, v Břeclavi spolkli osmigólový debakl... Měl jste těžké spaní?
Vůbec ne. I když je pravdou, že zápas moc pozitiv nenabídl. Stále je však lepší slíznout facku v přípravě než v mistráku. Ale porážku nezlehčuju, je pro nás ponaučením. Kluci hráli až příliš ofenzivně a zapomínali na zadní vrátka, což už se nesmí opakovat.
Zužování kádru v týdnu nepřežili obránce Michal Rajnoha a útočník Daniel Gajdošík. Proč? Co jim podřízlo větev?

Rajnoha mě zklamal, od hráče s druholigovými zkušenostmi (loni hrál za Blansko - pozn. autora) jsem prostě čekal víc. Nad jeho vyřazením jsem neváhal. Nad černým Petrem pro útočníka jsem si lámal hlavu, váhal jsem mezi Gajdošíkem a hráčem, jehož jméno už neprozradím. A Dan mě dilema tu zbavil, když v průběhu čtvrtečního tréninku odešel z ledu a už se nevrátil. Asi cítil, že nemá stoprocentní důvěru.
V druholigovém kádru je nakonec pětadvacet hráčů, což je o dva více, než byl původní plán... Co stojí za změnou?
Máme tři brankáře, devět obránců a třináct útočníků. Bek Šudoma a útočník Červenka ještě stále mohou hrát za juniorku, takže v případě jejich startu o patro níž nám zůstanou k dispozici kompletní čtyři pětky.
Když k zápasu naskočí, kdo zůstane na střídačce?
Obránce Vodák a útočník Schuster.
Třebaže je v kádru jedenáct nových hráčů, o služby dvou borců jste ještě souboj prohráli. Stejskal zůstal v Prostějově a fanoušci neuvidí v akci ani vašeho syna, který byl první avizovanou posilou...
Mladý stále zkouší štěstí v extraligovém Třinci, kterému prostě nemůžeme konkurovat. I tak máme dostatečně kvalitní kádr, někteří noví kluci za sebou mají i prvoligové štace a loni všichni bojovali o druholigové body. S klubem podepsali smlouvy do 30. dubna 2011.
Jak obtížné bylo poskládat jednotlivé pětky? Při pohledu na soupisku je zjevné, že jste hodně sázeli na osvědčené obranné i útočné formace.
Máme tři vyrovnané pětky a čtvrtou složenou z mladých kluků, které doplnil Vašek Kartusek. Věřím, že to bude fungovat. Z krajské ligy jsme zachovali první útok Kotačka, Novák, Andrýsek, kteří už spolu hrají skoro poslepu. Jen Kotačka s Novákem malinko zanedbávají defenzivu, ale s tím si poradíme. Ve čtvrté formaci je jediná změna, Baráka vystřídal Kartusek.  A mimochodem mě pořád příjemně překvapují. Ve druhém útoku si zase výborně sedli Piluša s Klabačkou, kterým sekunduje Mikeš.
A co post brankářské jedničky? Stále je favoritem Oharek, nebo po vystoupení v Břeclavi, kde pětkrát kapituloval, jeho pozice oslabila?
Máte pravdu, v Břeclavi zrovna neoslnil, takže máme opět dilema...
Takže... Jedlička, nebo Oharek?
Lehčí otázku nemáte? Opravdu nevím, asi se rozhodnu až v den zápasu.
V záloze máte ještě Hynka Kůdelu, kterého ve středu Olomouc určitě uvolní...
I to je jedna z možností. Ale dnes opravdu ještě jasno nemám. Jméno ze mě nevymámíte. (usmívá se)
Ještě se vrátím k Oharkovi. Vím, že zároveň hraje fotbal za Jarošov. Nemáte strach, že se zraní a bude mimo hru?
Samozřejmě. A proto jsem mu po podpisu smlouvy fotbal zakázal! Osobně si myslím, že jeho prioritou by měl být hokej, ale Vlasťa se domníval, že skloubí oba sporty, což je ve druhé lize nemyslitelné. Riziko zranění není malé. Jakési rozpolcenosti přičítám i jeho poslední výkon v Břeclavi.
Když pominu závěrečný výbuch na Podluží, v přípravě jste prohráli jen jednou a ještě navíc o gól. A navíc vás zdobila slušná defenziva. Je to recept, jak uspět v druholigové džungli?
Na jakékoliv výkonnostní úrovni je obrana devadesát procent úspěchu. Kdybychom se pustili do bezhlavého útočení, můžeme se rovnou připravovat na opětovné boje v krajské lize. Výsledky v přípravě nás utvrzují v tom, že musíme vycházet za zajištěné obrany a spoléhat, že dáme aspoň o gól víc než soupeř.
Jakožto nováček soutěže asi nemáte vysoké ambice, nebo se mýlím?
Cílem je stabilizace kádru a záchrana. Z výsledků přípravných zápasů ostatních klubů je totiž jasné, že soutěž bude nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého.
Hodně napoví už úvodní čtyři kola, v nichž se představíte třikrát vlastním fanouškům. S jakým bodovým přírůstkem budete spokojený?
Dvanáctibodovým! (usmívá se) Ale vážně... Zisk osmi bodů by byl dobrým odrazovým můstkem a psychickou vzpruhou do dalších bojů. Dobrý start může kluky nakopnout, zvednout jim sebevědomí, ale taky je srazit na kolena. Snad rozjezd zvládneme.
Už cítíte předpremiérovou nervozitu?
Ještě ne, ale před zápasem se určitě dostaví. Ale brzy opadne. Hlavně aby nesvazovala ruce a nohy hráčům na ledě.
Dodržujete nějaký zápasový rituál?
Jestli jde o rituál, nevím, ale každopádně v průběhu celého střetnutí se nesmí zhasínat v kabině. Ani nevím proč, ale pořád se prostě musí svítit, i během třetiny. Jednou v juniorech Vašek Pěrka před druhou třetinou zhasnul a prohráli jsme ji 0:4. A tak si už světlo raději hlídám.
A ještě závěrečný tip na ostrý start v Orlové?
Soupeře jsem v přípravě sledoval, ale moc chytrý nejsem. Severomoravané vyhráli ve Frýdku, ale prohráli třeba s Prostějovem, který jsme my rozdrtili 6:1. Je to prostě složité. Ale věřím, že zabodujeme. S plichtou 4:4 budu spokojený.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace