Sakrajdovi boys potrápili lídra

Uherské Hradiště Sport 21 / 12 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště odehráli vyrovnanou partii s vedoucím Šumperkem

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště v sobotu potrápili lídra soutěže ze Šumperka. Třebaže si jeho skalp na klubový totem nepřipíchli, výkonem potěšili tři stovky fanoušků. Výsledek zápasu byl totiž na vážkách až do posledních minut.
Uh. Hradiště - Šumperk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
I když na hradišťský led přijel suverénní lídr soutěže ze Šumperka, svěřenci Petra Sakrajdy nepropadli. Manko 43 bodů (!) nahrazovali bojovností, důrazem, napadáním a hlavně je držel nad vodou vynikající gólman Hynek Kůdela.
Od začátku předposledního souboje před vánočními svátky šumperští Draci prokazovali, že jsou favoritem. Tlačili se před Kůdelu, ale na jeho umění byli krátcí. A tak málem udeřilo na druhé straně, když po přečíslení 3 na 1 pálil ve vyložené pozici Knebl, ale branku netrefil. Stejně si počínal zanedlouho i hostující Meluzín, ke kterému se zatoulal puk mezi kruhy. Ve druhé třetině jako první zahrozil obránce Tesařík, který však vyprášil pouze Kůdelovy betony, a pak měli domácí výhodu přesilovky. Jenže brankáře Štůralu vlastně vůbec neohrozili a půl minuty po návratu faulujícího Drtila inkasovali. Červenka od modré nahazoval puk na bránu, Kůdela měl zakrytý výhled a bylo zle - 0:1. Ve 27. minutě pak Karpíšek předvedl naprosto zbytečný útočný faul a Šumperk za 23 sekund přesilovku využil. Ani dva góly během 76 sekund však Andrýska a spol. nepoložily. Antonovič rozezvučel gólfákem břevno a po střetu Piluši se Štůralou se už už puk kutálel do prázdné brány... Jenže obránce přijel včas. Po sólu Červenky se pak ještě blýskl Kůdela, ale ve 33. minutě už se domácí dočkali kontaktní branky. V přesilové hře napřáhl od modré Sladký, jeho dělovku tečoval šikovně Knebl a poslal puk pod víko Štůralovy brány. Odpověď vezl Matějka, ale vylámal si zuby na Kůdelovi.
Závěrečná třetina přinesla změnu obrazu hry, Severomoravané totiž s přibývajícím časem ztráceli pevnou půdu pod nohama a jen s vypětím všech sil odolávali snaze Uh. Hradiště o vyrovnání. Sakrajdovu ránu mezi kruhy však skryl ve výstroji Štůrala, Antonovič se Sladkým si pozapomněli seřídit mířidla. A tak se znovu vyznamenal Kůdela, který lapil střelu Haase i dorážku Veleckého z bezprostřední blízkosti. V čase 57:45 si vzali domácí time out a odvolali gólmana. Podruhé si vše zopakovali po ztrátě útočného pásma v čase 58:29. A za dalších 23 sekund bylo vymalováno, když se do prázdné trefil Velecký, s osmadvaceti góly nejlepší kanonýr soutěže. Branka: 33. Knebl (Sladký, Piluša), vyloučení 8:4, využití 1:1, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Sladký, Matula, Krystýnek, Pochylý, Stašek, J. Rapant, Měšťánek - Piluša, Knebl, Mikeš - Antonovič, Sakrajda, Andrýsek - Červenka, M. Rapant, Karpíšek - Kundera, Kotačka, Schuster.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH