Sakrajdovi boys slaví záchranu!

Uherské Hradiště Sport 08 / 02 / 2011

Hokejisté Uherského Hradiště si kolo před koncem play out mohou vydechnout

Hokejisté Uherského Hradiště si za minutu dvanáct zachránili krok. Po výborném výkonu vrátili Uničovu domácí porážku a včera krátce po 19 hodině si zajistili druholigovou příslušnost i pro příští sezonu. Hvězdou zápasu byl Petr Sakrajda, autor dvou gólů, a gólman Hynek Kůdela.
Uničov - Uh. Hradiště 2:4(1:2, 1:1, 0:1)
Matematika byla jasná. Uničov si uchová naději na záchranu jen v případě vítězství. To Uh. Hradiště si pohrávalo s několika variantami. A vlastně si mohlo dovolit i prohrát o dva góly...
I když Hradišťští přijeli bez kapitána Andrýska a obránce Pochylého, od úvodního bully se pustili do soupeře s vervou a nebývalou chutí. V rozletu je však brzdil rozhodčí, který vylučoval hráče jako na běžícím pásu, a nakonec se jeho účet zastavil na čísle 16... Jako první však v přesilové hře udeřilo Uh. Hradiště. Když na trestné lavici seděl Pour, prohodil si puk Antonovič s Mikešem a před prázdnou klec jej jak na stříbrném podnose naservírovali Kneblovi, který nemohl nedat. Jenže vzápětí hráli dvakrát po sobě přesilovku Severomoravané. Vodák se ještě vrátil po vypršení trestu, ale Mikeš šel na led o 61 sekund dříve. Ještě do první sirény vrátil Hradišťským vedení Sakrajda. A když stejný hráč v nástupu do druhé třetiny udeřil podruhé, jeho táta a trenér Uh. Hradiště v jedné osobě pozvolna začínal věřit v záchranu. Jeho družina totiž hrála mimořádně takticky a Uničovu nedávala příliš prostoru k zakončení. Druhému puku za Kůdelovými zády však nakonec nezabránila, ve 37. minutě vykřesal jiskérku naděje na zvrat Trojan. Ani gól do šatny hostující výběr nevykolejil a ve 47. minutě jej ještě více přikotvil k druholigovým břehům Piluša, po jehož parádním sóle se z klece poroučel Koloušek, kterého vystřídal Vybíral. Uničov už se však na nic nezmohl a  Hradišťští tak rozjeli záchranářské oslavy. Branky: 12. Knebl (Mikeš, Antonovič), 19. Sakrajda, 25. Sakrajda (Piluša), 47. Piluša. Vyloučení 7:9, využití 2:1, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Sladký, Matula, Krystýnek, Vodák, Stašek, Měšťánek, Šudoma, Pšeja - Sakrajda, Mikeš, Knebl - Piluša, Antonovič, M. Rapant - Karpíšek, Kotačka, Červenka- Kundera.

autor: PETR ČECH, RUDOLF HOLÁSEK