Sakrajdovi boys šokovali Hanou

Uherské Hradiště Sport 31 / 01 / 2012

Šance Uh. Hradiště na play-off stále žije

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště ještě nehází flintu do žita! Třebaže na domácím ledě podlehli Valašskému Meziříčí o tři dny později dobyli tvrz třetího Přerova a stále si udržují naději na postup do play-off. Na osmý Frýdek-Místek stále ztrácejí pět bodů, ale mají zápas k dobru.
Uh. Hradiště - Val. Meziříčí 1:5
Ani návrat uzdraveného Petra Sakrajdy Uherskému Hradišti nevylepšil prachbídnou domácí bilanci, s Valachy si připsali na konto už 14. porážku ze 17 vystoupení…
Šťastný a spol. se rozjížděli velmi pozvolna, za což byli nemilosrdně ztrestáni. Už ve čtvrté minutě si domácí obrana nevšimla na červené čáře osamoceného Ráce, který své sólo proti Kůdelovi zakončil učebnicovým blafákem. Gól určil ráz první třetiny, v níž domácí hráli druhé housle. Valaši se jednoduchou kombinací dostávali do přečíslení a brankář Kůdela se měl co ohánět. Podruhé kapituloval v osmé minutě, když jej z bezprostřední blízkosti při vlastním oslabení překonal Ovšák. Hradišťští ohrozili Vlachynského de facto jen dvakrát, Šťastného ránu od modré i nepříjemnou jedovku Křemečka těsně nad ledem však zkrotil.
Na začátku prostřední části se zdálo, že se karta otáčí, ale aktivita domácím vydržela jen do vyloučení Sakrajdy ve 24. minutě. Otěží se pak opět chopili Valaši, který v polovině zápasu udeřili potřetí. Až pak domácí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, k čemuž jim dopomohla i série přesilovek. Jenže ani z jednoho mráčku gólově nezapršelo. S koncovkou byli totiž Sakrajdovi boys na štíru. Až ve 44. minutě se dočkali, po závaru před Vlachynským doklepl puk do prázdné klece Sakrajda. A druhý gól měl vzápětí na hokejce Červenka, ale ukazatel skóre do pohybu nedal. Když pak domácí nevyužili ani další přesilovku, přišel trest. Jak se nakládá s početní výhodou, jim názorně předvedl Ambruz, jehož střela zápěstím zapadla k levé tyčce.  A za necelé dvě minuty Valaši definitivně zlomili odpor soupeře, pátý gól přivezl exhradišťský Marek Knebl. Po jeho trefě domácí rezignovali. Branka a asistence: 44. Sakrajda (Hrabec), vyloučení 8:8, využití 0:1, oslabení 0:1, 175 diváků. Třetiny 0:2, 0:1, 1:2.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Sladký, Matula, Lažek - Rozhon, Sakrajda, Horehleď, Kříž, Hrabec, Sekerka, Matějka, Červenka, Křemeček, Ondra, M. Rapant.

Přerov - Uh. Hradiště 2:5
Hanáci na soupeře vletěli jako velká voda, ale z úvodního náporu nic nevytěžili. Borci od řeky Moravy postupně zvedli hlavu, bez větších problémů přežili první oslabení a stále častěji se tlačili před Tihláře. Sakrajda ještě puk za jeho záda neprotlačil, ale ve 14. minutě už se hosté radovali, když Kříž ranou z mezikruží využil přesilovou hru. Přerov však zosnoval bleskurychlou odpověď, po skrumáži před brankou překonal Kůdelu dotěrný Sedlák.
Vyrovnáním povzbuzení domácí pokračovali v aktivitě i ve druhé třetině, na jejímž začátku si zahráli přesilovou hru. Jenže Hradiště je k ničemu nepustilo a hned po návratu vyloučeného Hrabce udeřilo. Horehleď našel úplně volného Matulu, na jehož bekhend Tihlář nedosáhl. K.O. domácím Zubrům pak Hradišťští zasadili ve 28. minutě, kdy během 33 sekund odskočili na 1:4! Tihlář si nejprve po střele Kříže vybral slabou chvilku, když puk neudržel v lapačce, a vzápětí jej propálil Křemeček. Domácí reagovali střídáním stráží, za nejistého Tihláře zaskočil Okáč. Přerov se poměrně rychle oklepal, obstřeloval brankáře Kůdelu, ale bez gólového efektu. A skóre se neměnilo ani při přesilových hrách.
Série neproměněných příležitostí domácích pokračovala i ve třetí části, jejich tlak nakrátko jen otupilo vyloučení. Když ale Kůdela pochytal všechny jejich šance, podařilo se hostům přečíslení dva na jednoho, které zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči Matula. Za 73 sekund se skóro měnilo posedmé a naposled, za Kůdelova záda dorazil puk Menšík. S přibývajícím časem se hosté už soustředili vesměs na obranu a disciplinovanou hrou nečekané vítězství uhájili. Branky a asistence: 14. Kříž (Červenka), 24. Matula (Horehleď, Sakrajda), 28. Kříž (Matula), 28. Křemeček (Rapant), 50. Matula (Červenka). Vyloučení 7:6, využití 0:1. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Matula, Lažek, Sladký, Rozhon - Sakrajda, Horehleď, Hrabec, Kříž, Červenka, Sekerka, Křemeček, Ondra, M. Rapant.

Očima trenéra
Kluci beze zbytku dodrželi taktiku, hráli disciplinovaně, dozadu a vyráželi do brejků. Famózní výkon navíc předvedl gólman Hynek Kůdela, který tak odčinil výpadky v souboji proti Valašskému Meziříčí. Play-off? Flintu do žita neházíme, ale už to bude těžké.