Salčáková posílí Veselí

Salčáková posílí Veselí
Veselí nad Moravou Sport 22 / 06 / 2012

První velkou rybu ulovil úřadující házenkářský mistr republiky z Veselí nad Moravou. Interligový kádr nejlepšího tuzemského klubu posledních deseti let posílila uherskohradišťská odchovankyně Kristýna Salčáková, která přichází z konkurenčního Zlína.
„O Kristýnu jsme měli zájem už několik let, ale společnou řeč jsme našli až nyní. Jedná se o univerzálku, která je schopná nastoupit na křídle i na rozehrávce, což je obrovská výhoda,“ uvedl Vlastimil Procházka, sportovní ředitel HK Britterm.
Pětadvacetiletá Salčáková je 162 centimetrů měřící hráčka, která bude ve veselském týmu patřit mezi mladší. Zkušeností má ale na rozdávání. Postupně hrála za Zlín, Olomouc, Slavii Praha a naposledy opět za Zlín. V nedávno skončené sezóně si na konto připsala 37 branek, když se dostávala mnohem méně na palubovku, než u ní bývalo v předchozích sezónách obvyklé. „Když už ale dostala šanci, byla vždy pro soupeře nebezpečná,“ je si vědom jejich kvalit Procházka.
Salčáková se v dresu Veselí představí v seniorském věku podruhé. I když... Poprvé to bylo společně s její sestrou Martinou a otcem Vladimírem v exhibičním utkání národní házené.
K další změně ve veselském kádru se schyluje na Ukrajině. Do rodné vlasti se totiž odjela vdát pivotka Angelina Viniatynská, která se tak do Veselí vrátí už pod novým příjmením Kosenko.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace