Šálek trefil tři body z penalty v 90. minutě

Uherský Brod Sport 27 / 05 / 2015

Veledůležitý tříbodový krok k záchraně udělali divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod, kteří v sobotu porazili Havlíčkův Brod. Vítěznou trefu zařídil v 90. minutě z pokutového kopu Šálek. Tři kola před koncem tak poskočili na dvanáctou příčku.
UH. BROD – Havlíčkův Brod 1:0
„Penalta? Jednoznačná. Soupeř stáhl pronikajícího Jaroňka za dres, nebylo co řešit,“ tvrdí k rozhodujícímu okamžiku zápasu František Ondrůšek, kouč Uherského Brodu, který klidně mohl kopat i tři pokutové kopy. Sudí totiž dvakrát nepískal sporné hraní rukou v šestnáctce.
Za vytrvalého deště se hrálo nahoru dolů, ale zatímco snaha týmu z Vysočiny se tříštila před šestnáctkou, domácí si jen v první půli vytvořili tři gólové šance. Největší měl těsně před přestávkou Dolina, který si v běhu zpracoval centr Kúdely, obešel obránce a lobem překonal gólmana. Míč se však mezi tyče nevešel. Štěstí měli hosté i při pumelici Šálka, kterou na brankové čáře vykopl obránce...
Po obrátce domácí pokračovali v nátlakové hře, ale dlouho to vypadalo, že ani z jednoho mráčku nezaprší a hrdinou se stane havlíčkobrodský gólman. „Chytal výborně, svůj tým držel nad vodou,“ uznal Ondrůšek, který v závěru poslal na hřiště dravé mládí a měl šťastnou ruku. Volej Richarda Davida ještě gól nepřinesl, ale v 90. minutě se do vápna proháčkoval Kúdela, přihrávkou pod sebe našel Jaroňka, kterého stáhl za dres obránce. Sudí nezaváhal a pokutový kop chladnokrevně proměnil Šálek. Branka: Šálek. Poločas 0:0.
Uh. Brod: Ondrůšek - Zelinka, Vrága, M. David, Kúdela - Nevařil (75. Kovář), R. David, Šálek, Pacl (81. Jaroněk) - Hruboš (70. Michalec), Dolina.