Šálek zahodil penaltu, Brod potřebuje bod

Uherský Brod Sport 11 / 06 / 2014

Už je to obehraná písnička. Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod soupeře ždímají jako citrón, ale doplácejí na žalostnou koncovku. Na půdě Vrchoviny dokonce Bronislav Šálek zahodil pokutový kop! A tak se svěřenci Františka Ondrůška vraceli domů s prázdnou...
Vrchovina - UH. BROD 2:0
„Už v pět hodin ráno jsem byl vzhůru, moc jsem se nevyspal. Ještě pár takových zápasů a zešedivím,“ kroutil hlavou náročný kouč na lavičce Uherského Brodu. Jeho výběr má však záchranu stále ve svých rukou. A v závěrečném souboji s Velkým Meziříčím (14. června v 16.30 hod.) mu stačí jen bod. „Poslední Bohunice už nás nepřeskočí a s předposlední Bystrcí máme lepší vzájemné zápasy. Ale hrát na remízu, to by byla sebevražda. Chceme tři body,“ hlásí Ondrůšek.
Broďané, kteří na Vysočinu odjeli bez zraněného Marka Davida, byli od začátku aktivnější a Solařík měl na hlavě vedoucí gól. Jenže míč poslal o milimetry vedle levé tyče. Po přestávce už se hrálo výhradně podle brodských not. Gólman Ondrůšek chvílemi asi litoval, že se nenamazal proti sluníčku... Jenže přišla 53. minuta, Šálek při standardní situaci zapomněl na obranné úkoly a Toufarův „koníček“ skončil v síti. Hosté se rychle oklepali a střídající Josefík měl na kopačce vyrovnání, ale minul. Smutným hrdinou zápasu se pak stal Šálek, který po faulu na agilního Vojtěcha Dolinu zahrával pokutový kop. Brankář Skryja však jeho úmysl vystihl a ve druhé minutě nastavení přišel trest, když rychlý brejk zakončil Smetana. „Asi jsme v domácím zápase s Bystřicí nad Pernštejnem urazili fotbalového pánaboha. Od té doby se neskutečně trápíme v koncovce, což samozřejmě přičítám i nezkušenosti a psychice,“ posteskl si Ondrůšek. „Sestup si ale nepřipouštíme, zápas roku zvládneme,“ věří lodivod. Poločas 0:0
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, Solařík, Vrága, Kúdela - Dvořák, Šálek, Hruboš, Vojtěch Dolina, Mančík (61. R. David) - Velecký (58. Josefík).