Šampion zahájil kanonádou

Slovácko Sport 24 / 09 / 2015

Tři, dva a nula bodů si na prahu nového ročníku Krajské ligy připsal hokejový trojlístek Uherskohradišťska. Stoprocentní byl pouze favorit soutěže Uh. Ostroh, který si zastřílel na ledě V. Meziříčí.
Velké Meziříčí - Uh. Ostroh 3:7
Kádr ostrožských hokejistů prošel přes léto velkou obměnou, hned osm hráčů z loňské úspěšné sezony už neobléká žlutočervený dres. Další hráči jako Radek Kučera či Vaněček nebyli trenéru Klaudovi rovněž k dispozici. Ani tento fakt však nebyl na jejich výkonu znát. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě Antonovič, kterému asistoval Jan Heča, letní posila z Uh. Brodu, který si spolu s Filipem Stránským připsal po čtyřech kanadských bodech. Právě Filip byl na utkání uvolněn na střídavý start z Hodonína. Po celý zápas šlapali Ostrožané na plné obrátky a tomu také odpovídá celkový výsledek. V sobotu přivítají hokejisté Uherského Ostrohu v domácí premiéře Velkou Bíteš, zápas začíná v 17 hodin. „Chceme navázat na první zápas a opět se radovat z vítězství. Snad už bude kádr více kompletní,“ věří ve vítězství trenér Ivan Klauda. Branky: Antonovič 2, L. Galuška 2, Neuwirth, Heča, Stránský. Třetiny 1:2, 1:3, 1:2.
UH. OSTROH: Valúch - Heča, Zahradný, Nevídal, Červínek, Bachan - Mika, Neuwirth, Antonovič - L. Galuška, V. Galuška, Stránský - Rauš, Ťok, M. Kučera
Uh. Brod - Rosice 2:1 SN
Broďané se rozjížděli jakoby se zataženou ruční brzdou, byli u každého puku později a zkušený gólman Málek prokazoval, že nic neztratil ze svého umění. Kapituloval pouze jednou, když jej v 10. minutě prostřelil Vahrolík. Domácí se probrali až po přestávce, kdy převzali otěže zápasu a dobývali branku Rosic. Jenže plejádu nevyužitých šancí korunovala tyčka Šillera. Střelecké trápení prolomil až Doležálek, který se vřítil do útočné třetiny, ze dvou beků soupeře udělal solné sloupy a blafákem přelstil i brankáře Nose. Domácí pokračovali v drtivém tlaku, Rosičtí často vyhazovali jen na zakázané uvolnění. Svěřenci kouče Romana Uhříčka se však nevyvarovali ani zbytečných faulů, které je možná stály tříbodové vítězství. Zápas totiž vyústil v samostatné nájezdy, který dokázal proměnit pouze domácí Pšeja. „Hra byla z naší strany neurovnaná, měli jsme špatný a složitý přechod do útoku přes střední pásmo, měli jsme více nahazovat puky a důrazně je dojíždět. I přesto jsme měli dostatek šancí, abychom získali tři body. Na druhou stranu nás zase několikrát podržel gólman Málek,“ uvedl Uhříček, který označil výkon týmu za surový. „Vždyť polovina mančaftu odehrála první letošní zápas. I proto nakonec dva body bereme,“ dodal lodivod. Branky: Doležálek, rozh. nájezd Pšeja. Třetiny 0:1, 1:0, 0:0.
UH. BROD: Málek - Woska, Surý, Pšeja, Bednařík, Peterka, Bumbál - Doležálek, Holík, Nesrsta - Ondra, Gergela, Okénka - Chovanec, Hladiš, Šiller - Schejbal, Pavlůsek.
Kroměříž - Uh. Hradiště 6:2
I když kouč Lukáš Kašný postrádal hned osm hráčů základního kádru, takže výstroj oblékl i asistent Robert Pochylý, hosté měli famózní začátek. Už ve druhé minutě otevřel skóre po souhře celého druhého útoku jeho centr Kubal. Hanáky nečekaný úder vykolejil, působili zakřiknutě a v 11. minutě je podruhé polil studenou sprchou Karpíšek, který střelou po ledě zaskočil Karolu. I když domácí vzápětí snížili, hru do první sirény kontrolovali Hradišťští. „Škoda, že jsme nevyužili další šance. Kdybychom si vypracovali větší náskok, možná to skončilo jinak,“ litoval po zápase Kašný.
Jeho výběr totiž od druhé části tahal za kratší konec. O osudu zápasu de facto rozhodl vyrovnávací gól Kroměříže při vlastním oslabení, po kterém hosté znervózněli, což se podepsalo na jejich hře. Definitivně Kašného boys zlomila poslední třetina, kdy gólman Hubáček záhy inkasoval od modré. Hosté ještě měli možnost zápas zdramatizovat při pětiminutové přesilovce, jenže trestuhodně ji promrhali, když Nohál ani netrefil prázdnou branku. A tak přišel trest v podobě dvou slepených gólů během 31 sekund. „Ve druhé části jsme hráli zbytečně ustrašeně, kluci byli pod neustálým tlakem. Poslední třetina už byla zase lepší, ale stejně jako v přípravě jsme neproměňovali šance. Soupeř nám uštědřil lekci z produktivity,“ posteskl si Kašný. Branky: Kubal, Karpíšek. Třetiny 1:2, 2:0, 3:0.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Kršjak, Pochylý, Fridrich, Rozhon, Fuksa - Horehleď, Burša, Karpíšek - Tomešek, Kubal, Hrabec - Dobeš, Bureš, Nohál.

autor: ceh, hol, sal