Šance se musí proměňovat

Strání Sport 10 / 05 / 2018

Šumperk - Strání 4:1 (2:0)
Po dvou domácích zápasech vyrazili Straňané na hřiště druhého celku tabulky do Šumperku. A nechybělo mnoho a mohli se vracet s úsměvem na tváři. „Bod byl v dnešním utkání hodně blízko, i když to tak podle výsledku asi nevypadá. Dokázali jsme si vytvářet šance, ale dojeli jsme na jejich proměňování. Domácí naopak dokázali potrestat naše hrubky,“ uvedl na zpáteční cestě zklamaný trenér Zdeněk Šebesta. Šumperk se ujal vedení už v 9. minutě, kdy dokázal potrestat hrubku obrany. Druhou branku pak přidali těsně před přestávkou, kdy se prosadili po rohu. Po změně stran neměli hosté co ztratit, a tak se do soupeře obuli. Šance si vytvořili Palík, Frühauf i Copko, nastřelovali břevna a tyče, ale míč do sítě nedostali. V 75. minutě to už vypadalo, že se hosté dočkají, ale důrazný soupeř dokázal rychle přenést hru a skórovat potřetí. V 79. minutě Copko krásnou ranou trefil břevno a odražený míč dotlačil do brány Frühauf. Vzápětí měl Pilka na noze kontaktní gól, ale gólman ho vychytal. Na 4:1 pak Šumperk upravil v 88. minutě. Branka: P. Frühauf
Strání: Popelka - Gardian, Sedláček (46. Straňák), Lorenc, Obiechina, Palík, Copko, Frühauf, Mimochodek, Silnica, Pilka.

Předehrávka 30. kola:
Strání - St. Říše 2:0 (1:0)
V předehrávce 30. kola se opět blýskla zimní posila Dávid Copko, který v 17. minutě otevřel skóre zápasu. Důležité tři body potvrdil devět minut před koncem Patrik Frühauf.
Branky: Copko, P. Frühauf