Šancí měli na 6 gólů, ale prohráli 0:3

Uherský Brod Sport 13 / 11 / 2014

Už to zní jako obehraná písnička. Kdyby divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod vyplenili Polnou, nikdo by se nedivil. Šancí měli habaděj. Jenže s koncovkou jsou svěřenci František Ondrůška dlouhodobě na štíru. A tak stále čekají na první tříbodový export.
Polná - UH. BROD 3:0
„Klidně jsme mohli vyhrát 6:5. Jenže zahazujeme šance jako na běžícím páse. A přitom to nejsou stoprocentní, ale tisíciprocentní šance,“ posteskl si kouč Ondrůšek.
Jeho výběr nezalezl do obranné úlity, hrál s otevřeným hledím a vytvářel si šance, které volaly po gólu. Ale zůstaly nevyužity a hosté zákonitě pykali. Borci domácího Slavoje nemilosrdně ztrestali hrubku Vrágy při rozehrávce a vzápětí přidali druhý gól.
Ani za nepříznivého stavu Broďané zápas nevzdali, vytrvale se snažili o kontaktní gól, jenže gól by zřejmě nedali ani do půlnoci... Šance postupně spálili Hruboš, Šálek a střídající Michalec. „Na jejich obranu musím říct, že výborný výkon podal domácí gólman Skočdopole. Jeho zásluhou domácí vyhráli s nulou,“ smekl před mladým strážcem svatyně Ondrůšek, bývalý gólman Zlína, Drnovic a Příbrami.
Třetí gól Uherský Brod inkasoval v 85. minutě do otevřené obrany, kdy už kouč na hrot útoku vysunul vysokého obránce Kroču. „Jedem domů jako zpráskaní psi. Výsledek je krutý. Fotbal se ale hraje na góly, které bohužel nedáváme,“ poznamenal Ondrůšek. Jeho družina má poslední podzimní šanci na tři body v sobotu, kdy doma přivítá Bystřici nad Pernštejnem (13.30 hod.). Poločas 2:0.
UH. BROD: Ondrůšek – M. David, Vrága, Kroča, Zemánek (70. Pochylý) - Dvořák, R. David, Šálek, Kúdela – Hruboš (75. Holub), Josefík (55. Michalec).