Sbírají porážky, netrénují!

Uherský Brod Sport 02 / 02 / 2018

Pátý a šestý korálek na šňůru porážek navlékli basketbalisté Spartaku Uherský Brod v moravské metropoli. V tabulce Oblastního přeboru se tak propadli až na sedmou příčku, kterou drží jen o skóre před brněnskou Teslou. A tak není divu, že klub avizuje posezónní změny…
Šlapanice B - UH. BROD 74:60
Trenér Dušan Balija měl k dispozici jen devět hráčů, včetně Rostislava Děrdy a Adama Hřiba, dvou posil ze Zlína zachraňujících závěr nepovedené sezony.
Broďané nezačali špatně, ale od čtvrté minuty přestali bodovat a soupeř převzal otěže zápasu.
„Školácké chyby v obraně pramenily z nesehranosti sestavy, jen výjimečně totiž trénujeme ve větším počtu,“ posteskl si Ivo Mikulec, předseda klubu. Body: R. Krejčiřík 10, Děrda 10, Mikel 10, Rožek 10, Šimčík 6, L. Kratěna 5, Hřib 4, Dorazil 3, J. Krejčiřík 2. Poločas 46:27.
Žabovřesky - UH. BROD 84:75
„Soupeř byl určitě k poražení, nepředvedl nijak oslnivý výkon. Bohužel se opět projevil tréninkový deficit našeho týmu, který má letos minimum společných tréninkových jednotek a někteří hráči netrénují vůbec,“ připomněl Mikulec. Přísné měřítko snesli mladíci R. Krejčiřík, Šimčík a Hřib, které pod košem výborným výkonem podporoval L. Kratěna. Střeleckou jistotou byl Dorazil. „Jeho devatenáct bodů bychom potřebovali pravidelně,“ ví moc dobře Mikulec. Body: Dorazil 19, Šimčík 19, L. Kratěna 13, Hřib 11, Děrda 6, J. Krejčiřík 4, Mikel 2, Rožek 2, R. Krejčiřík 2. Poločas 39:24.
1. Žabovřesky    12    3    1158:897    27
2. Třebíč    11    3    1113:990    25
3. Kyjov    10    4    1050:943    24
4. Husovice    8    5    994:914    21
5. Šlapanice B    6    9    977:1076    21
6. Žďár n/Sáz. B    7    6    934:911    20
7. Uh. Brod    6    8    952:933    20
8. Tesla Brno    7    6    843:864    20