Se Spartou to bylo vyrovnané utkání

Se Spartou to bylo vyrovnané utkání
Foto: DDK  /  Nejde do novin
Uherské Hradiště Sport 18 / 04 / 2022

Na podzim dokonal Daniel Holzer v domácím prostředí čtvrtou brankou popravu pražské Sparty. V jarní odvetě na pražské Letné mohl otevřít skóre a rozdat tak do zápasu zcela jiné noty, než podle kterých se nakonec hrálo.

 

První poločas byl z naší strany slušný. Měli jsme několik šancí, minimálně stejně jako Sparta. Určitě to byl vyrovnaný zápas, který se hrál nahoru-dolů, měl svoji kvalitu a dalo se na něj koukat. Po prvním inkasovaném gólu se nám podařilo srovnat. Velká škoda, že jsme do poločasu ještě inkasovali a Sparta se mohla do druhé půle uklidnit.   

Už v šestnácté minutě jsi byl blízko vedoucí brance Slovácka. Co se nakonec stalo, že jsi úvodní gól nevstřelil?

Viděl jsem, že Míša Tomič bude posílat míč z první. Jak míč sklouzl a já jej přes hráče viděl na poslední chvíli, tak mě to jen trefilo do boku. Spíš to byla smůla, že míč trefil tyčku a pak šel Hečisovi do ruky (Milan Heča - brankář Sparty). Možná jsem se na zakončení mohl lépe připravit, ale míč ještě dopadem na zem zrychlil a pak už to bylo těžké.

 Ve 42. minutě ti Honza Kalabiška krásně přiťukl míč patičkou. Soustředil ses na to, abys netrefil bránícího hráče?

Když jsem si míč po té patičce naváděl, tak jsem viděl na zadní tyči volné místo a svojí slabší nohou jsem chtěl obránce obstřelit. Naštěstí se mně to povedlo. 

 V prvním poločase jste si s Michalem Tomičem vyměnili roli. Po vašem centru na zadní tyči ale netrefil ideálně. Dalo se z těchto situací vytěžit více?

V poločase jsme si říkali, že těch šancí po centrech ze stran bylo dost a že bychom v nich chtěli pokračovat. Bohužel ve finále tomu vždycky něco chybělo. Ať měl být centr delší, nebo to Míša Tomič mohl dříve zavřít. Je to škoda. Z vyrovnání v prvním poločase jsme mohli vytěžit více. Naší chybou jsme Spartu dostali na koně a pak už je s ní hrát obtížné. 

 Dá se říci, že dnes vyhrálo lepší mužstvo? Nebo jste to vnímali na hřišti jinak?

Nevím, jak to vnímali fanoušci na tribunách, ale mně se na hřišti zdálo, že nejsme horší. Minimálně to bylo vyrovnané. Jak na šance, tak i v poli. Sparta ve druhé půli už nemusela tak tlačit. Jen čekali na naše chyby z rozehrávky a chodili do rychlých brejků. Typově na to hráče mají a takový vývoj jim samozřejmě vyhovoval.

  Sparta nás čeká na začátku května i ve finále poháru. Napověděl nám tento zápas něco?

Určitě to byla svojí kvalitou dobrá pozvánka pro fanoušky. 

   V zápase jsme se nevyvarovali individuálních chyb. Z čeho tyto chyby pramenily?

Tentokrát jsme se porazili vlastně sami. Dvakrát jsme inkasovali ze standardek. Musíme si na to sednout a zjistit, v čem byly chyby a z čeho pramenily. Určitě nám k tomu pomůže i video. Už před zápasem jsme ale věděli, že Sparta má standardky hodně kvalitní. V lize z nich dávají snad nejvíce branek. Při první brance jen protečovali míč a ve druhém případě prodlužovali míč z první tyče. Je strašně těžké takto zahraným standardkám čelit, navazovat hráče... Zaměřit se musíme na to, aby tolik standardních situací vůbec nevznikalo. Pokud jde o individuální chybu Vlada (Ljovina), tak to se může stát v každém zápase. Bohužel se to stalo a jen doufám, že se nám vyhne podobná chyba v pohárovém finále. 

   Na Spartě nám chyběli v obraně Michal Kadlec a Vlasta Daníček. Byly to citelné ztráty?

Jsou to hráči, kteří patří do základu, takže to ztráta určitě byla. Šanci dostali kluci z lavičky. Nahradit ale například zkušenost Michala Kadlece v takovém zápase je těžké. 

   Před námi je poslední zápas základní části proti Liberci. Na co bys pozval diváky?

V minulé pozvánce na zápas jsem se sekl v počasí. Zval jsem na pěkné slunečné počasí a byl pravý opak. Snad se mně to nestane podruhé a bude opravdu hezky a fanoušci si přijdou zápas prostě užít a podpořit nás. Baník je za námi sice o sedm bodů, ale pořád to ještě není dost. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist