Šebesta převzal Uherský Brod, už bez Nemravy a dalších hráčů

Šebesta převzal Uherský Brod, už bez Nemravy a dalších hráčů
Foto: archiv FC Strání  /  Kouč Zdeněk Šebesta ještě v dresu FC Strání.
Uherský Brod Sport 05 / 07 / 2023

Je srdcař, patriot, prostředí zná jako své boty. Když návrat na lavičku odmítl Miroslav Ondrůšek, nenechal klub ve štychu a převzal osiřelou taktovku třetiligových fotbalistů ČSK Uherský Brod. Šestačtyřicetiletý Zdeněk Šebesta však zároveň zůstává šéftrenérem mládeže, kde za uplynulý rok odvedl obrovský kus práce.

„Věřili jsme, že Mira Ondrůšek nabídku přijme a vrátí se, byl pro všechny jasnou jedničkou. Jenže odmítl a času už moc nezbývá, letní příprava je krátká. Vyslyšel jsem tak přání šéfa klubu Josefa Hamšíka a povýšil, ale přemýšlel jsem poměrně dlouho, hlavně kvůli rozdělané práci u mládeže,“ přiznává Šebesta, který se před rokem do Uherského Brodu vrátil z Újezdce, aby převzal otěže u mládeže. Trénoval školičku a dorost, kterému jen o bod utekl postup do divize. Štafetu po něm převezmou kolegové, jen se zatím hledá ideální scénář. „Třetí liga je už natolik časově náročná, že není možné povinnosti skloubit s trénováním mládežnických týmů. Úplně ale pozice nevyklidím, zůstávám šéftrenérem mládeže,“ vysvětlil.

Šebesta je s klubem spojený dlouhá léta, ať už jako hráč, trenér nebo člen výkonného výboru. Jen si na čas odskočil do Strání nebo Újezdce. „Áčko“ povede už potřetí, naposledy jej v roce 2012 střídal na lavičce František Ondrůšek. Uherský Brod je pro něj srdcovou záležitostí. „Když skončil trenér Pazdera, byl jsem překvapený a smutný. Sedli jsem si po lidské stránce a rozjeli  fantastickou spolupráci, mladým klukům dával šanci ve třetí lize, což pro ně byla obrovská škola,“ připomněl Šebesta, který hodlá v práci předchůdce pokračovat.

Otázkou je, s jakým hráčským materiálem. Kádr už totiž během letní přestávky opustilo pět hráčů. Strachoň s Veneným následovali bývalého kouče do Vsetína, Šmatelka je v Kunovicích a nové angažmá si hledá Tkadlec. Největší ztrátou je odchod Víta Nemravy, který novou sezonu odchytá v dresu divizního Strání. „Jeho ztráta mrzí, ale nepřekvapila. Víťa je obchodním zástupcem u jednoho ze sponzorů klubu,“ reagoval trenér, který už společně s šéfem klubu dali dohromady seznam posil. Vesměs se pohlížejí po hráčích z druhé nebo třetí ligy, případně divize. „Hráči dostali konkrétní nabídky, uvidíme, jestli se domluvíme. Jednání stále probíhají,“ uvedl Šebesta s tím, že má vyhlédnutou posilu i v krajských vodách. Když to klapne, jeho příchod možná vyléčí největší bolest týmu, kterou je dlouhodobě koncovka. „Jeho kariéru zbrzdilo zranění, ale v uplynulé sezoně už se znovu pozvolna rozstřílel. Je to na dobré cestě, ale konkrétní jméno si ještě nechám pro sebe,“ nevyložil karty na stůl lodivod, jehož asistentem zůstane Marek Kúdela. „I v současném kádru jsou ale hráči, kteří dokáží střílet góly, třeba Lorenc nebo Honza Michalec,“ připomněl.

Letní přípravu u Olšavy odstartují 10. července, v itineráři mají jen dva přátelské zápasy. V Lanžhotě a ve Vsetíně, který koučuje bývalý trenér Lukáš Pazdera. Generálku obstará pohárový duel v Holešově.

Tagy článku

TOPlist