Sebevědomí si nezvedli, o záchranu s Horní Suchou

Hluk Sport 25 / 02 / 2022

Florbalisté FBK Spartak Hluk si v derniéře základní části Národní ligy před play-down sebevědomí nezvedli, na nelichotivou šňůru porážek navlékli už osmý korálek, což před existenční bitvou s Horní Suchou nevěstí nic dobrého. V polovině zápasu s Opavou přitom vymazali tříbrankové manko, ale závěr už nezvládli.

HLUK - Opava 4:8

I když si Hlučané v předstihu zajistili účast v bojích o záchranu, prahli po vítězství, z něhož se naposledy radovali 12. prosince… Jenže Slezané měli dobře spočítané, že jedině tři body jim zajistí play-off. Už ve třetí minutě taky otevřeli skóre zápasu a měli i další šance, ale Hauerland čaroval a v 10. minutě srovnal Kundrata. Opava si však ještě do první přestávky vzala vedení zpět a zkraje druhé části odskočila už na 1:4. Spartak ale nesložil zbraně, naopak předvedl parádní stíhací jízdu, když tříbrankové manko smazal za 108 sekund! Hosté byli jako opaření a otočku mohl zařídit Krchňáček, ale ve vyložené šanci selhal. A ve 32. minutě přišel trest. Když pak Severomoravané využili přesilovku, byli zpátky na koni, ze kterého jej už Hlučané nesesadili. V poslední třetině už se drama nekonalo, hosté, mající zjevně větší motivaci, vítězství pečetili gólem do prázdné klece. „Chtěli jsme se dnes odrazit, zabrat, vyhrát a získat sebevědomí, ale opět to nevyšlo. Měli jsme pár dobrých momentů, ale většina zápasu byla v křeči. Třeba se to v play-down otočí,“ přeje si David Vlachopulos, kouč Hluku. Branky: Kundrata 2, P. Krchňáček, Duda. Třetiny 1:2, 3:4, 0:2.

HLUK: Hauerland - Štěrba, Rochovanský, Cileček, Kelíšek, Duda, Petlan, Bartoš, P. Krchňáček, Šimíček, M. Krchňáček, Váňa, Kovář, Kundrata, Tuhý.