Šedesátiny slavil vítězstvím

Buchlovice Sport 29 / 04 / 2016

Sedmý díl Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska se proměnil v one man show Miroslava Fryštáka z Boršic (na snímku), který si tak nadělil nejlepší dárek k 60. narozeninám. Ve finále porazil Libora Lavičku ze Střílek 13:10, když ve čtvrtfinále vyřadil i lídra seriálu.
„Když to padá, tak do padá,“ pochvaloval si Fryšták zápasy v základní skupině, kterou prošel jako nůž máslem. Na cestě k finálovým branám pak kosil jednoho favorita za druhým, postupně si na jeho umění vylámali zuby Kamenický, Sonntag i majitel „žlutého trikotu“ lídra průběžného pořadí Karel Hikl. „Hrál fantasticky, dnes byl zkrátka neporazitelný. Ale tak to má být, měl narozeniny, tak si to užíval se vším všudy,“ usmíval se Hikl po čtvrtfinálové porážce. „Finálová bitva byla dlouho vyrovnaná, jenže pak čerstvý šedesátník Fryšták nasadil k trháku a nikdo už nepochyboval o jeho vítězství. V průběžném pořadí tak poskočil na dělené osmé místo,“ uvedla Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
O třetí místo se nakonec poprali otec a syn Bukvaldovi z Boršic. Šťastnější byl Tomáš, který otci Jiřímu nedal žádnou šanci.
Osmé pokračování je na programu v sobotu 7. května opět pod majestátným hradem Buchlovem.
Zrcadlo výsledků, 7. turnaj: 1. Miroslav Fryšták (Boršice), 2. Libor Lavička (Střílky), 3. Tomáš Bukvald, 4. Jiří Bukvald, 5. Karel Hikl (všichni Boršice). Průběžné pořadí po 7 z 10 turnajů: 1. Karel Hikl 236, 2. Jaroslav Janík 208 (oba Boršice), 3. Jiří Sonntag 195 (Buchlovice) 4. Libor Lavička 191, 5. Petr Kamenický 187 (Buchlovice), 6. Pavel Fridrich 163 (Uh. Hradiště).

autor: ceh, joh