Sedm kanoistických medailí z pražské Císařské louky

Ostrožská Nová Ves Sport 10 / 10 / 2016

Sedm medailí (3-1-3) vybojovali v závěrečném závodě Českého poháru kanoisté Ostrožské Nové Vsi. Na Vltavě u Císařské louky potvrdil roli dorostenecké jedničky vítězstvím Jiří Zalubil a nejcennější kov ukořistili i Vendula Kyselá a David Janík na deblkánoi.
Zalubil vyhrál 11,2 kilometru dlouhý závod, když jako jediný ze šestnáctičlenného startovního pole stlačil čas pod hodinu (59:57,3 min.). „Jirka po náročném programu podal solidní výkon, druhému Večerkovi z Přerova nadělil jedenačtyřicet sekund,“ uvedl Vít Pjajčík, novoveský lodivod, kterého osmým místem potěšil i Filip Krušina. Ze zlaté medaile se raduje i Vendula Kyselá, která ve společné kategorii juniorek, dorostenek a žaček triumfovala v závodě deblkanoí společně s Denisou Řáhovou z Plzně.
Sbírku medailí zkompletoval Krušina
Veronika Húsková dojela na trati dlouhé 6,2 kilometru třetí, když jí parťačkou byla Peterková z Přerova. Na stejné pozici dojela i do cíle závodu singlkanoistek, když zajela čas 41:03,9 minuty. Kyselá byla s odstupem necelé minuty čtvrtá.
Dvě medaile si pověsil na krk i junior David Janík. V souboji deblkanoí byl společně s Filipem Jandou z KVS Praha první a mezi kanoisty zvládl čtrnáct kilometrů dlouhou trať v čase 1:10:41.4, což mu stačilo na třetí místo.
O jedinou stříbrnou medaili se postaral na deblkanoi Filip Krušina, kterého společně s Hovorkou ze Sezimova Ústí dělilo od zlata 41 sekund.

autor: ceh, vp