Sedm kulí jako v Sarajevu

Uherské Hradiště Sport 04 / 09 / 2018

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště, nováček Varta ligy, si na konto připsali první výhry v přípravném období. Po porážce v polských Gliwicích porazili doma Žilinu a v pátek nezaváhali ani proti bratislavským Wild Boys.
UH. HRADIŠTĚ - ŽILINA 7:4
Bazooka otevřela skóre už v páté minutě, ale další šance na obou stranách zůstávaly dlouho nevyužity, když čaroval hlavně gólman Janečka. Hlavně jeho zásluhou Slováci v první půli neskórovali.
Po přestávce pak domácí rozjeli brankostroj a vedli už 6:1. Jenže pak soupeř vsadil na hru bez brankáře a třemi rychlými góly se vrátil do zápasu. O jeho tečku se však postaral gólem do prázdné Slaný.
„Soupeř byl kvalitní, hlavně jsme jej porazili fyzičkou a bojovností,“ prohlásil Patrik Levčík, čerstvý mistr Evropy v malé kopané, který do Uherského Hradiště přišel z hodonínského Tanga. „Kluci mě přijali v pohodě. Je tady spousta výborných fotbalistů, ale musíme ještě zapracovat hlavně na taktické stránce,“ všiml si Levčík. Branky: Slaný 2, M. Janečka, Levčík, Sopůšek, Švancara, Šipka. Poločas 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: R. Janečka - Outrata, Slaný, Kaspřák, Švancara, Čtvrtníček - Sopůšek, Maniatis, Levčík, Křivánek, Šipka - Malý, Prajza, Skřivan, Svízela, M. Janečka.
BRATISLAVA - UH. HRADIŠTĚ 3:7
Zápas se hrál v Senici a nabídl dva rozdílné poločasy. V prvním měl více práce hostující brankář Janečka, který dvakrát inkasoval, zatímco jeho protějšek nestačil jen na střelu Slaného.
Po obrátce už ale kralovali borci ze Slovácka, kteří soupeřovu obranu rozebrali do posledního šroubku, otočili skóre na 6:2 a cenné vítězství si už nenechali vzít. Branky: Slaný 2, Křivánek 2, Kaspřák, Šipka, Čtvrtníček. Poločas 2:1.
BAZOOKA UH. HRADIŠTĚ: R. Janečka - Outrata, Kaspřák, Slaný, Čtvrtníček, Maniatis, M. Janečka, Šipka, Křivánek.