Sedm medailí, pro zlatou si dolétla Polášková

Uherské Hradiště Sport 08 / 02 / 2019

Se sbírkou sedmi cenných kovů se vrátili ze žákovského Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě-Vítkovicích atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Jediný titul ukořistila starší žákyně Jana Polášková v dálkařském sektoru.
„Zlatý byl třetí pokus, při kterém skočila 5,29 metru. Její největší konkurentka Tkáčová z Kopřivnice nebezpečně finišovala a nakonec dolétla do stejné vzdálenosti, ale až posledním pokusem, takže už Janču o titul nepřipravila,“ uvedl Pavel Kunt, předseda atletického klubu z Uherského Hradiště.
Polášková navíc ještě přidala bronz na 60 m překážek, trať zaběhla v čase 9,24 sekundy.
Na stříbrný double dosáhla její vrstevnice Karolína Mitanová, která se v běhu na 150 (18,87 s.) i 300 (40,77 s.) metrů poklonila vždy jen Cagašové z Frýdku-Místku.
Bronzovou medaili vybojoval starší žák Wiliam Hřib, když zdolal laťku ve výšce 1,64 metru.
V dálkařském sektoru vybojoval třetí místo mladší žák Jiří Fajkus (4,73 m) a na trati 800 metrů se stejný kousek povedl Tereze Fuskové, která cílem proběhla v čase 2:35,54 minuty. Na vítězku ztratila deset sekund.