Sedm statečných obstálo se ctí

Uherský Brod Sport 06 / 12 / 2010

Basketbalisté Uherského Brodu mají jen skalp posledního, pátý Šumperk ale neudolali

Sedm statečných v dresu druholigového basketbalového Spartaku Uherský Brod o víkendu nezklamalo. Připsalo si povinné vítězství na palubovce poslední Mohelnice a až do poslední čtvrtiny se pralo o dva body v Šumperku. A jen rychlejším úbytkem fyzických sil o ně přišli.
Mohelnice - Uh. Brod 62:74 (39:30)
Broďané postrádali nemocného Kratěnu, zraněného Dorazila (třísla) a také zlínské hosty, které vedení prvoligového klubu neuvolnilo. A start okleštěné sestavě odpovídal, ve čtvrté minutě domácí vedli 13:4, na což kouč Miroslav Mikel reagoval oddechovým časem. „Kluci nedokázali vůbec reagovat na jejich jednotvárnou hru založenou na průnicích středního rozehrávače a střelbě z křídla. A navíc jsme zaostávali i při doskoku pod vlastním košem, tudíž měl soupeř dvě i tři šance na úspěšný reparát,“ zlobil se Mikel. Jeho výběr odehrál snad nejhorší poločas sezony. Po přestávce se však zbrchal, zvýšil obrátky, vytáhl obranu a třetí čtvrtinu vyhrál 23:7! „V poslední už jsme si pohlídali jejich nejlepšího střelce, kterého ostatní nedokázali nahradit. I díky dobře organizované obraně,“ pravil lodivod. Spartakovci si tak připsali povinné, ale vydřené vítězství. Body: Mrlík 21, Formánek 20, Kaša 14, Dvořák 13, Kryštof 4, Mikel 2.
Šumperk - Uh. Brod 89:82 (42:44)
Na severu Moravy si hosté start pohlídali a zásluhou střelecky disponovaného Formánka, který se blýskl třemi trojkami, vyhráli první čtvrtinu 20:19. Jenže v nástupu do druhé části si vybrali slabší chvilku, kterou soupeř potrestal osmibodovou šňůrou. „Kluci se ale nenechali vykolejit, brzy manko stáhli a do poločasu odskočili na dva body,“ popsal další průběh zápasu Mikel. A když pak jeho výběr v šesté minutě třetí čtvrtiny vedl 60:52, zdálo se, že si kráčí pro další vítězství. Zvlášť když do poslední části šli ještě za vedení 66:59. Vítězství však neudrželi. „Doplatili jsme na rychlý úbytek fyzických sil. Soupeř měl početnější lavičku a vysunutou osobní obranou trpělivě zápas otočil, byť až v závěrečných dvou minutách,“ litoval trošku brodský kormidelník. Poslední čtvrtina nakonec vyzněla pro Šumperk 30:16... Body: Formánek 21, Mrlík 18, Mikel 15, Kaša 14, Dvořák 7, Kryštof 4, Povolný 3.

1. VŠB Ostrava    10    7    3    814:647    17
2. Karviná    10    7    3    806:722    17
3. Šlapanice    10    6    4    734:640    16
4. Nový Jičín    10    6    4    767:781    16
5. Šumperk    10    6    4    761:789    16
6. BCM Ostrava    9    6    3    680:634    15
7. Žabovřesky    10    5    5    742:699    15
8. Uh. Brod    10    4    6    756:789    14