Sedmiminutový výpadek

Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště cítí křivdy, neuznali jim prý gól

Hokejisté Uherského Hradiště odehráli Valašsku střetnutí, které je typické pro jejich poslední výjezdy za hranice Slovácka. Ještě v polovině zápasu vedli 3:1, aby nakonec odešli poraženi 5:6, a stále nejsou definitivně zachráněni.
Vsetín - Uh. Hradiště 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)
Valaši měli lepší start, ve čtvrté minutě překonal gólmana Kůdelu šikovný Vítek, ale jeho radost měla jepičí život. Za pár sekund totiž vyrovnal Knebl. Bleskurychlá odpověď domácí zaskočila, byli jako opaření a na hokejky jim sedla nervozita, což byla voda na hradišťský mlýn. A v 10. minutě využil rozpoložení soupeře Mikeš, který ve vlastním oslabení vystihl jeho rozehrávku a tváří v tvář brankáři Hromadovi nezaváhal. Puk poslal do horního růžku. Hradišťští se po vedoucím gólu soustředili na bedlivou defenzívu a soupeře prakticky k ničemu nepustili, střely ze střední vzdálenosti bezpečně pochytal Kůdela.
Ještě blíže se vítězství hosté přiblížili na začátku 22. minuty, kdy využili dvojnásobnou početní výhodu. Trojlístek obránců špatně střídal a před Hromadou zůstali tři Sakrajdovi borci, Mikeš ťukl Sladkého, který zblízka procedil puk do brány. Jenže Vsetín oplatil stejnou mincí, pět sekund před vypršením trestu kapitána Andrýs­ka se trefil Vítek, na kterého po křižné přihrávce Vaňka zívala odkrytá brána. Kontaktní gól vlil do žil domácích hráčů novou krev, vynutili si faul Andrýska se Sakrajdou a jejich prohřešky nemilosrdně ztrestali. Dvěma góly během 90 sekund skóre otočili! A když pak ve 33. minutě zvyšoval Kajaba už na 5:3, gólman Kůdela zmizel na střídačku. Do klece chtě nechtě musel Oharek a hned se vyznamenal po sólu Byneckého, jehož ránu vytěsnil ramenem. Čtyři inkasované góly za sedm minut nechaly na hráčích Uh. Hradiště citelné stopy, psychické rozpoložení dokumentovali při vlastní přesilovce, v níž málem sami inkasovali.
Ani přestávka nic nezměnila, ve 46. minutě zvýšili domácí už na 6:3, a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale za 46 sekund vykřesal jiskérku naděje na bodový zisk Knebl. Po jeho zásahu Andrýsek a spol. ožili, jenže ve snaze o další gólový počin zapomínali na zadní vrátka. Vítek, Ševčík ani Vaněk si však na Oharka nepřišli. Ve vlastním oslabení naopak ujel Knebl, sám před brankářem ale přestřelil... Obránce Spitzer si pak málem srazil přihrávku Antonoviče do brány, ale radost v táboře hostí vypukla až v 58. minutě. Brankář Hromada vyjel proti našlápnutému Matulovi, puk však neudržel a Sakrajda jej bez problémů poslal do prázdné brány. A když pak byl vyloučený Vodák, bylo po nadějích. V čase 59:43 se sice hosté dožadovali uznání regulérního gólu, ale podle sudího puk nepřešel brankovou čáru. Branky: 5. Knebl (Mikeš, Sakrajda), 10. Mikeš, 22. Sladký (Mikeš, Sakrajda), 46. Knebl (Mikeš , Sladký), 58. Sakrajda (Sladký). Vyloučení 7:10, využití 3:1, oslabení 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela (33. Oharek) - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Vodák, J. Rapant - Knebl, Mikeš, Sakrajda - Antonovič, Andrýsek, Piluša -  Karpíšek, Kotačka, Kundera - Šudoma, Červenka, Němec.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH