Selhali v doskoku i ve střelbě

Uherský Brod Sport 16 / 11 / 2011

Basketbalisté Uh. Brodu doma zkolabovali, o příčku klesli

Černý víkend mají za sebou druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod, na domácí palubovce se v souboji se Šlapanicemi a Podolím u Brna vítězství nedočkali. V obou střetnutích doplatili na špatnou koncovku a obranný i útočný doskok. Aktuální bilanci tak vyrovnali na čtyři výhry a čtyři porážky.

UH. BROD - Šlapanicce 72:90
Broďané tahali po celý zápas za kratší konec a nakonec odešli po zásluze poraženi. Šlapanice si cestičku k vítězství vydláždily prakticky už v první čtvrtině, v níž si vypracovaly desetibodový náskok. A zásluhou podkošových hráčů jej bez větších problémů udržovaly. „Ve hře pod košem jsme propadli, hlavně jsme pak dopláceli na špatný obranný doskok,“ krčil rameny Miroslav Mikel, zkušený brodský lodivod. Jeho výběr v poločase dotáhl na sedm bodů, ale nezvládl závěr třetí části, kdy mu Brňané utekli na rozdíl 19 bodů (51:70). „Závěr už se dohrával jen z povinnosti a změnil se ve střelecké hody. Většinou jsme pykali z brejků po nevydařených trojkových pokusech. Šlapanice byly prostě lepší, vyhrály zaslouženě,“ přiznal sportovně Mikel. Body: Formánek 19, Kaša 18, Dostál 12, Povolný 8, Mrlík 7, Mikel 6, Kratěna 2. Poločas 37:44.

UH. BROD - Podolí u Brna 77:87
Podolí je sice nováček soutěže, nicméně kádr má prošpikovaný borci bývalého prvoligového béčka Prostějova a z Husovic, takže domácí očekávali tuhý boj. A jejich předpoklad se do puntíku vyplnil. Už po první čtvrtině prohrávali 15:21. Mikelovi boys se pak zvedli, zpřesnili střelbu a v následujících dvou čtvrtinách převážili misky vah na svou stranu. Do poslední desetiminutovky tak šli za stavu 68:65. „Když jsme pak utekli na pět bodů, věřil jsem, že to uhrajeme. Jenže přišel neskutečný útlum a soupeř patnáctibodovou šňůrou rozhodl,“ posteskl si Mikel, který označil tři příčiny porážky. „Nedokázali jsme zhola nic vytěžit z doskočených míčů, neměli jsme ani šedesátiprocentní úspěšnost trestných hodů a soupeř měl zkušenější lavičku,“ uvedl trenér. Kdyby jeho svěřenci jen proměnili všechny šestky, vynutili si prodloužení... Body: Formánek 22, Dostál 22, Mrlík 14, Kratěna 13, Pršala 3, Povolný 2, Mikel 1. Poločas 44:45.