Selhání a vyhraný tie-break

Praha Sport 14 / 12 / 2010

Prvoligoví volejbalisté Starého Města otočili zápas na MFF Praha, v Proseku ale propadli

Volejbalisté VSK Staré Město převrátili papírové předpoklady naruby. Na palubovce Proseku po bezkrevném výkonu nečekaně prohráli, aby dobyli sídlo MFF Praha a vrátili vysokoškolákům porážku ze Širůchu. Lví podíl na úspěšné odvetě má i hrající kouč Petr Karabec.
Prosek - Staré Město 3:1 (22, -23, 20, 21)
Hosté bez univerzála Pecháčka (pracovní povinnosti) nastoupili v sestavě Kment, Kamler, Svoboda, Koláček, Paták a Erman, na liberu Špalek. V úvodu zápasu ještě potvrzovali postavení v tabulce a průběžně vedli i o pět bodů, naposledy 18:16. V koncovce viditelně selhali na příjmu i v útoku a umožnili domácím vyhrát první set. Ve druhé sadě dotahovali tříbodové vedení Pražanů, což se jim při servisu střídajícího Bartoše místo Patáka podařilo. Ve vyrovnané koncovce pak získali dvoubodové vedení, které v koncovce přetavili v zisk setu. V dalším průběhu zápasu nevýrazná hra Staroměstských pokračovala, nedařilo se na síti ani v poli, špatná byla také organizace obrany a výsledkem byla porážka.
MFF Praha - Staré Město 2:3 (23, -15, 18, -20, -12)
Nejvýraznější změnou v sestavě s pražskými vysokoškoláky bylo, že místo univerzála Patáka, který laboruje se zraněným ramenem, nastoupil v základní sestavě hrající trenér a bývalý reprezentant Karabec. Nově hrál také nahrávač Ferenec a blokař Pospíšil.
Utkání dvou sousedů v ligové tabulce bylo od začátku vyrovnané až do koncovky 23:23. Následně domácí proměnili první setbol a ujali se vedení. Pro vývoj druhého setu byla rozhodující šňůra výborných servisů Karabce od stavu 5:5 až po 12:5 a následně ještě Koláčka až na 17:8. Ve třetím setu ujel hostům začátek 6:10 a se ztrátou se nesrovnali až do koncovky. Zápas pokračoval jako na houpačce i ve čtvrtém setu, v němž kralovali borci VSK. A přišel tie-break. V něm hosté prohrávali při změně stran 6:8, pak ještě 10:11. V koncovce však otočili na 13:12. Při servisu Kmenta ubránili akci domácích a po útoku Karabce měli mečbol, který proměnil smečí z hlavního kůlu Svoboda.