Sen o druhé lize se znovu rozplynul

Uherské Hradiště Sport 04 / 05 / 2012

Squashisté Uh. Hradiště se loučili vítězně, válel Ďurža

Squashisté Slovácké Slavie Uherské Hradiště druholigové brány opět neodemkli. I přes stoprocentní úspěšnost v posledním soutěžním víkendu obsadili v konečném účtování třetí ligy „až“ druhou, nepostupovou příčku. „Už chyběl opravdu kousíček. Ale takový je sport, zkusíme to za rok znovu,“ prohlásil hrající kouč Pavel Blaha.
Osud Slovácké byl vlastně zpečetěn už před posledním dvoukolem, šance na postup se totiž pohybovala jen v oblasti teorie... I přesto tým neponechal nic náhodě a připsal si na konto čtyři vítězství.
V moravské metropoli Hradišťští změřili síly s Ivanovicemi a Dream teamem. Jestliže o vítězství nad Ivanovicemi rozhodl při remíze 2:2 lepší poměr setů, druhého soupeře Slovácká smetla 4:0. V duelu se blýskl Daniel Ďurža, který je výraznou posilou Slovácké. Na levý břeh řeky Moravy přišel z Piešťan, z kádru momentálního lídra první slovenské ligy. „Dan projevil velký zájem o hradišťský dres, chce nám pomoct v příští sezoně konečně vybojovat postup,“ prozradil trenér Blaha.
Se sezonou se jeho výběr rozloučil na domácích kurtech, kde přivítal Vsetín a Moravskou Slavii Brno. Valaši odjížděli ze Slovácko jako spráskaní psi, když neuhráli ani set, ale vítěze souboje s borci zpod Špilberka opět určil lepší poměr setů.
Hvězdou derniéry byl už zmiňovaný Ďurža, který ve čtyřech zápasech soupeřům nepovolil ani set.
Zrcadlo výsledků, 3. liga squashistů: Uh. Hradiště - Ivanovice 3:2, Robert Trnovec 3:0, Daniel Ďurža 3:0, - Dream Team Brno 4:0, Pavel Blaha 3:0, Trnovec 3:0, Taranda 3:1, Ďurža 3:0, - Vsetín 4:0, Blaha, Franta, Ďurža, Novák všichni 3:0, - MS Brno 3:2, Blaha 2:3, Novák 2:3, Ďurža 3:0, Franta 3:1.