Sen o Lize mistryň se rozplynul

Uherské Hradiště Sport 22 / 08 / 2021

Tak to je pech! Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko finálové brány kvalifikace Ligy mistryň neodemkly, třebaže v nastavení souboje s francouzským Bordeaux vyrovnaly na 1:1. Hned z rozehrávky totiž inkasovaly podruhé a jejich sen o účasti v elitní ženské soutěži se rozplynul…

SLOVÁCKO - Bordeaux 1:2

Slovácko ve švédském Kristianstadu drželo s favoritem krok jen úvodních patnáct minut, kdy soupeři agresivním napadáním komplikovalo rozehrávku. První střelu mezi tyče si tak připsala Morávková, ale brankářku nepřekonala. S přibývajícím časem tým ze země galského kohouta přebíral otěže, ale Růžičková si poradila i s dalekonosnou pumelicí Jaurenaové. Kapitulovala až ve 37. minutě, když sice vyrazila jedovku Mongeové, ale proti dorážce Jaurenaové už byla krátká. Odpověď měla na kopačce Dubcová, ale branku přestřelila.

Bordeaux mělo i ve druhé půle více ze hry, ale jeho výpady Slovácko včas zachytávalo. Když už to vypadalo, že zápas rozhodne jediná branka, přišlo vyrovnání, když si před dotírající Pěčkovou donesla míč v náručí za brankovou čáru brankářka Moorhouseová. Radost týmu z Uherského Hradiště však měla jepičí život, hned z protiútoku totiž Růžičkovou prostřelila Američanka Berkely. Branka: Pěčková. Poločas 0:1.

SLOVÁCKO: Růžičková - Valášková (43. Sedláčková), Jelínková, Klímová, Janků - Holá (77. Příkaská), Janíková (58. Jonášová), Dubcová - Morávková (77. Pěčková), Žufánková, Polášková (78. Waltrová).

SLOVÁCKO - Bröndby Kodaň 1:2

Vítězství se Slovácko nedočkalo ani v bitvě o třetí místo proti Bröndby. Dánky byly od začátku aktivnější, tlačily se před Růžičkovou a ve 22. minutě se poprvé radovaly, když po centru Beckové kapitánka Janků neuhlídala nabíhající Persson, která ve skluzu zakončila. Za osm minut Růžičková lovila míč ze sítě podruhé, po centru Ortizové se nemýlila Becková. Ze studené sprchy se Slovácko rychle oklepalo, Morávková ještě trefila jen boční síť, ale ve 38. minutě už brankářku Bahrenscheeovou pokořila Dubcová.

Ve druhé půli se svěřenky Petra Bláhy snažily o vyrovnání, ale s koncovkou byly na štíru. Když z pětadvaceti metrů napřáhla Dubcová a brankářka jen vyrazila míč k Poláškové, lavička Slovácka už se skoro radovala. Jenže devatenáctiletá středopolařka pálila nad. V nastavení pak měla vyrovnání na kopačce Morávková, která se řítila sama na branku, ale její strážkyni neprostřelila. Branka: Dubcová. Poločas 2:1.

SLOVÁCKO: Růžičková - Sedláčková, Jelínková, Janků, Pěčková (82. Molková) - Jonášová (51. Waltrová), Holá (51. Bieliková), Dubcová - Morávková, Žufánková, Příkaská (46. Polášková).