Senzace se zrodila v Jankovicích

Slovácko Sport 07 / 08 / 2020

Fotbalisté Kunovic a Buchlovic, které mimochodem trénují bývalí vynikající fotbalisté Vratislav Chaloupka, respektive Ladislav Soviš, si pohárového kolotoče dlouho neužili. Nečekaně vypadli už v úvodním kole.

OSTR. NOVÁ VES - DOLNÍ NĚMČÍ 1:2

I když Dolněmčané nakonec naplnili roli favorita, zapotili se více, než očekávali. Skórovali sice jako první, ale muž dvou sportů Pavel Krchňáček (hraje i florbal - pozn. autora) srovnal ještě do poločasu krok. O osudu zápasu tak rozhodl až v 66. minutě střídající Stojaspal, který se tím odvděčil za důvěru trenéru Petru Kadlčkovi. Trefil se po devíti minutách na hřišti. Branky: Zálešák - P. Krchňáček, Stojaspal. Poločas 1:1.

Velký Ořechov - NEDACHLEBICE 0:2

Družina ostříleného kouče Miroslava Bednaříka neponechala nic náhodě a na půdě Velkého Ořechova, který hraje o třídu níž, si bez větších problémů dokráčela pro zasloužený postup. Jejich další šance vychytal gólman Vyorálek. Branky: Hoferek, Kováč. Poločas 0:1.

UH. OSTROH - SLAVKOV 4:1

Pohárový souboj týmů I.B třídy vyzněl jasně pro Ostrožany, kteří šli do vedení už ve 2. minutě, kdy se trefil R. Šálek. Pojistku přidal Pavlas, ale hosté krátce po změně stran dali kontaktní gól a byli ve hře až do závěrečných minut, kdy se dvakrát prosadil střídající Nováček. Branky: Nováček 2, Šálek, Pavlas. Poločas 2:0.

JANKOVICE - BUCHLOVICE 0:0, na pen. 4:3

Fotbalisté Buchlovic roli mírného favorita nepotvrdili, jejich pohárová pouť skončila v Jankovicích, kde si vylámali zuby na brankáři Remešovi. Dvě stovky fanoušků se sice gólu nedočkaly, ale nakonec odcházeli všichni spokojeni. Domácí totiž zvládli penaltovou loterii a zahrají si druhé kolo.

STARÉ MĚSTO - Topolná 5:1

Nováček krajské I.B třídy dostal na Širůchu tvrdou lekci. Svěřenci trenéra Libora Soldána totiž neponechali nic náhodě a od začátku se do soupeře zakousli, zápasový účet načal už v 5. minutě Zdeněk Stojaspal. Vítězný gól pak přidal ve 23. minutě Lahodný. Hosté totiž po obrátce porážku jen kosmeticky upravili. Branky: Sonntag 2, Lahodný, Vanda, Kedra. Poločas 2:0.

Louky - KUNOVICE 2:1

Kunovičtí si po dvou letech semifinále nezopakují, nečekaně totiž padli u soupeře hrajícího o patro níž. Když v 80. minutě vyrovnal Bihári, exkanonýr Strání, vypadalo to na pokutové kopy. Jenže remíza vydržela jen dvě minuty...  Branka: Bihári. Poločas 0:0.

Zbylé výsledky: Lidečko - Kelč 1:3, Halenkov - Fr. Lhota 2:0, Tečovice - Mladcová 1:3, Veselá - Fryšták 1:2,  Malenovice - Březnice 2:1 na pen., Kostelec - Jaroslavice 2:3, Choryně - Vlachovice 0:2, Dolní Bečva - Kateřinice 2:3, Lužkovice - Luhačovice 0:1, Tlumačov - Zdounky 1:2, Chropyně - Těšnovice 2:5.